Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Kendine Has Küçük Balkonlar, Nasıl Dekorasyon Uygulamalı?

Özellikle yaz geldiğinde zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz balkonlar her evin kendine has yaz bahçeleridir. Küçük ya da büyük bir balkon sokağa çıkmadan da size nefes aldırabilecek, oksijen depolamanızı sağlayabilecek büyülü mekanlar olarak evin en önemli bölümlerinden birini oluşturuyor.

Küçük balkon önerileri bulabileceğiniz bu yazıda küçük ve dar balkonunuzu nasıl daha geniş ve kullanışlı hale getirebileceğinize dair ipuçları yer alıyor.

Saksılar ve çiçekler mutlaka olsunlar

Küçük bir balkonu olduğundan daha geniş göstermenin yollarından biri, çiçeklerden faydalanmak olacaktır. Renk renk çiçekler balkonunuza, hem sempatik hem de ferah bir görünüm kazandıracaktır. Oldukça küçük bir balkonu dekore etmeye çalışıyorsanız, o zaman çiçekleri konumlandırma şekliniz büyük önem taşıyacaktır. Duvarlara asacağınız saksılar hem farklı ve şık bir görünüm sağlarken hem de yerden oldukça tasarruf etmenize büyük yardım sağlayacaktır.

Küçük balkon önerileri arasında duvara asacağınız rafların üzerine saksıları sıralamak da yer alıyor. Bu yöntem estetik ve fonksiyonel bir görünüm sağlayabilir. Çiçekleri, saksılarla balkon demirlerine asmak da duvara asmak kadar yerden tasarruf etmenizi sağlar. Saksıları yalnızca çiçekler için değil, aydınlatmalar için de kullanabilirsiniz. Kendinden aydınlatmalı saksılar ise hem balkon aydınlatması hem de saksı olarak oldukça iş görecektir.

Dekorasyonda küçük balkon önerileri

Evinizin en işlevsel bölümlerinden olan balkonların dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken konulardan biri de küçük balkonlarda kullanacağınız mobilya ve aksesuarların, portatif özelliğe sahip olmasıdır. Üst üste koyarak yerden tasarruf sağlayan tabureler, katlanıp kapatılabilen masalar, minderler, açılır – kapanır sandalyeler gibi birçok eşya dar ve küçük balkonunuzda size geniş alanlar yaratacaktır.

Küçük balkon önerileri ile balkonunuzu şık ve kullanışlı bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz. Balkonunuzda yerde kullanacağınız malzeme ahşap ya da seramik olabilir. Ahşap malzeme hem sıcak bir görünüm hem de sağlıklı bir kullanım alanı yaratabilir. Dilerseniz zeminde kullandığınız malzemenin üzerine kilim ya da küçük bir halı da sererek balkon dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Rahat, sade ve şık bir balkon yaratın

Balkon evin en çok keyifli zaman geçireceğiniz alanlarından biri olduğuna göre dekore ederken de en önemli detay seçeceğiniz bütün parçaların konforunuzu sağlıyor olmasıdır. Bunun için de minderler, yastıklar, sallanır koltuk, salıncak ya da puflar balkon dekorasyonunu tamamlayan önemli parçalardır. Balkon tasarımınızı yaparken zevkinizi yansıtan çok renkli, sade ya da şık bir balkon hayal edebilirsiniz. Serin yaz akşamlarında balkon keyfinize eşlik etmek için, mumlardan ve fenerlerden faydalanabilirsiniz.

Balkonda geçireceğiniz zaman ihtiyacınıza göre dinlenmek, bilgisayarla çalışmak ya da sadece temiz hava almak için olabilir. Kullanım biçiminize ve zevkinize göre dekore edebileceğiniz küçük bir balkon, bütün yorgunluğunuzu almaya büyük ölçüde katkı sağlayacaktır.

Top