Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Kripto Para Birimi Nedir?

Kripto Para Birimi Nedir?

Bir kripto para birimi, kriptografi ile güvence altına alınan dijital veya sanal bir para birimidir, bu da sahteciliği veya çift harcama yapmayı neredeyse imkansız hale getirir. Birçok kripto para birimi, blok zinciri teknolojisine dayalı merkezi olmayan ağlardır – farklı bir bilgisayar ağı tarafından uygulanan dağıtılmış bir defterdir. Kripto para birimlerinin tanımlayıcı bir özelliği, genellikle herhangi bir merkezi otorite tarafından verilmemeleri ve onları teorik olarak hükümet müdahalesine veya manipülasyonuna karşı korumalı hale getirmeleridir.

Kripto Para, Merak ettikleriniz.

*Bir kripto para birimi, çok sayıda bilgisayara dağılmış bir ağa dayalı yeni bir dijital varlık biçimidir. Bu merkezi olmayan yapı, hükümetlerin ve merkezi otoritelerin kontrolü dışında var olmalarına izin verir.
*”Kripto para” kelimesi, ağı güvenli hale getirmek için kullanılan şifreleme tekniklerinden türetilmiştir.
*İşlem verilerinin bütünlüğünü sağlamaya yönelik organizasyonel yöntemler olan blok zincirler, birçok kripto para biriminin önemli bir bileşenidir.
*Çoğu uzman, blockchain ve ilgili teknolojinin finans ve hukuk dahil birçok sektörü bozacağına inanıyor.
*Kripto para birimleri, yasadışı faaliyetler için kullanımları, döviz kuru dalgalanmaları ve bunların altında yatan altyapının güvenlik açıkları dahil olmak üzere bir dizi nedenden ötürü eleştirilere maruz kalıyor. Bununla birlikte, taşınabilirlikleri, bölünebilirlikleri, enflasyon direnci ve şeffaflıkları nedeniyle de övgüler aldılar.

Kripto Para Birimi

Kripto para birimleri, sistem içindeki defter girişleri ile temsil edilen sanal “jetonlar” olarak ifade edilen güvenli çevrimiçi ödemelere izin veren sistemlerdir. “Kripto”, eliptik eğri şifreleme, genel-özel anahtar çiftleri ve karma işlevler gibi bu girişleri koruyan çeşitli şifreleme algoritmaları ve kriptografik teknikleri ifade eder.

Top