Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Kredi Çekerek Alınabilecek 4 Gayrimenkul!

Kredi Çekerek Alınabilecek 4 Gayrimenkul!

Uygun şartlara sahip iş yeri, konut ve arsalar için kredi çekerek hayalinizdeki gayrimenkule sahip olabilirsiniz. Hangi gayrimenkuller için kredi çekebileceğinizi ve kredi çekmek için neler yapmanız gerektiğini sizler için derledik! Farklı türlerdeki gayrimenkuller için yapılan kredi başvuruları çeşitlilik gösteriyor. Gayrimenkullerin kişisel veya ticari kullanımı göz önüne alındığından kredi başvurusu için hazırlanacak evraklar ve kredi şartları değişiklik gösteriyor. Daire, iş yeri, bina veya arsa kredileri, emlak sahibi olmak isteyenleri hayallerine bir adım daha yaklaştırıyor.

Daire

Konut sahibi olmak isteyenler, konut kredisine başvurarak hayallerindeki evlere sahip olabiliyor. Farklı bankaların farklı avantajlarla sunduğu; kredi alternatifleri, farklı faiz oranları, taksit sayısı, dosya masrafı ile kullanıcılarla buluşuyor. 30 yıla kadar uzanan taksit imkanı ile verilen krediler için teminat göstererek veya peşinat üzerinden işlem yapılabiliyor. Kişinin alabileceği kredi miktarına ve kredi özelliklerine, kredi notu üzerinden karar veriliyor. Kredi almak için bildirilecek belgeler arasında maaş bordrosu, SGK dökümü, ikamet belgesi, tapu fotokopisi, ek gelir belgesi,

İş yeri

Gayrimenkul iş yeri olarak değerlendirilecekse bankalarda iş yeri edinme kredisi alınabiliyor. Ticari faaliyet için kullanılacak olan kredi; büro, dükkan, depo, lojman gibi gayrimenkullerin alımında finansman olarak kullanılabiliyor. Farklı vade ve ödeme seçenekleri ile sunulan krediler, firmanın faaliyet konuları, gelir ortalaması, faaliyet dönemi göz önüne alınarak taksitlendiriliyor. Başvuranların kredi notu ve finansal geçmişi de iş yeri edinme kredisinin şartları belirlenirken dikkate alınıyor. İş yeri kredisi almak için maaş bordrosuna, ek gelir belgesine, varsa tapu fotokopilerine, vergi levhasına, ticari sicil gazetesine ihtiyaç duyuluyor. Bankaya göre istenen belgeler arasında farklılık görülebiliyor.

Apartman / bina

Apartman almak için de konut kredisi başvurusu yapılabiliyor. Eğer bina iş hanı türündeyse iş yeri kredisine başvurmak, ikamet edilecekse konut kredisi üzerinden işlem yapmak uygun oluyor. Her iki işlem için de farklı bankaların faiz oranları, taksit seçenekleri öğrenilebiliyor. Kredi için hazırlanan belgelerde iş yeri için başvuru yapılacaksa vergi levhası, gelir belgesi gibi standart dökümanların hazırlanması gerekiyor. Alınacak gayrimenkullerin krediye uygun olup olmadığının işlemlerin öncesinde kontrol edilmesi öneriliyor. Ev sahipleri gayrimenkulleri satışa sunarken krediye uygun daire veya müstakil konut olduğuna dair bilgilendirme yapabiliyor.

Arsa

Gayrimenkul olarak arsa almak isteyenler de arsa kredisinden yararlanabiliyor. Ortalama 60 aya kadar vade ile kullanıcılara sunulan krediler, arsanın ekspertiz bedelinin %50’si kadar nakit miktarında verilebiliyor. Arsanın belediye sınırı içinde olması ve imar izninin var olması genellikle kredi için gerekli görülüyor. İpotek ile verilen krediler için zaman zaman ek teminat da istenebiliyor. Arsa için kredi alınırken; gelir belgesi, maaş bordrosu, ek gelir belgesi, tapu isteniyor. Kişinin finansal geçmişi, risk raporu ve kredi notu üzerinden değerlendirme yapılarak kredinin şartları belirleniyor. Gayrimenkul alımı için kredi başvurusu yapılırken öncelikle kredi notunun öğrenilmesi, düşükse bir süre düzenli ödeme yapılarak borçların kapatılması ve notun yükseltilmesi öneriliyor. Ardından bankalara gerekli belgeler hazırlanarak kredi başvurusunda bulunulabiliyor. 1 ile 30 iş günü arasında sonuçlanan başvuruların ardından gayrimenkule ipotek konularak nakit alınabiliyor. Hayallerin gerçekleşmesini sağlayan krediler ile ev, ofis ve arsa sahibi olunabiliyor. Aylık taksitle düzenli ödendiği takdirde sorun yaşanmazken, düzenli ödeme yapılamadığı durumlarda banka ile kredi refinansmanı için yeniden görüşülmesi öneriliyor. Siz de sahibinden veya gayrimenkul şirketleri üzerinden satışa sunulan kredi alımına uygun ev, arsa ve iş yerleri için www.emapark.com ilanlarından yararlanabilirsiniz

Top