Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Konuttan Önce Riskine Bakın!

Konuttan Önce Riskine Bakın!

Konuttan Önce Riskine Bakın!

Deprem!

Bir bölümü 1. derecede deprem bölgesinde yer alan İstanbul’da yapılan son araştırmalar, 6 büyük ilçede on binlerce binanın yüksek risk barındırdığını gözler önüne serdi. Deprem gerçeğinden yola çıkan uzmanlar ise uyarıyor: “ Ev almayı düşünenler, konuttan önce binanın bulunduğu bölgenin riskine bakmalı.”emapark.com konuyla alakalı detayları aktarıyor.

Deprem Gerçeği Göz ardı Edilmemeli

Bir deprem kuşağı olan Türkiye’de yaşanan her deprem sonrası akıllara “İstanbul’da deprem bekleniyor mu?” sorusu geliyor. 15 milyon insanın yaşadığı Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’un bir bölümü birinci derece deprem bölgesinde yer alırken geriye kalan kısmı ise ikinci, üçüncü ve dördüncü deprem bölgesine ayrılıyor. Ancak İstanbul’da yaşayanların çoğu, yaşadıkları bölgenin hangi derece deprem bölgesinde bulunduğunu bilmiyor. Bu gerçekten yola çıkan uzmanlara göre; deprem gerçeği göz ardı edildiği için insanlar yaşam alanlarını seçerken öncelikleri arasına bölgenin jeolojik yapısını koymuyor. Uzmanlar ekliyor: “Konut alırken veya kiralarken o bölgenin deprem riskine de bakılmalı. “

İlgili bölgenin hangi derecede deprem bölgesinde yer aldığı bilgisinin yanı sıra, bölgenin demografik yapısı da kullanıcılarla paylaşılıyor. Bu bilgi aracılığı ile mornot.com üzerinden kiralık ya da satılık konut ilanlarını inceleyenler, inceledikleri bölgede kaç kişinin yaşadığı, nüfus yaş aralığının ne olduğu, eğitim düzeyi ve medeni durumu da görme şansını elde ediyor.

Ayrıca ilana çıkan yapının bir kentsel dönüşüm alanına dahil olup olmadığı bilgisine de bu bölümden ulaşmak mümkün. deprem risk derece bilgileriyle birlikte, emlak endeksi bilgisini sunarak kullanıcıların kendileri için en uygun konutu bulmasına katkı sağlıyor. Bu verileri Ankara, İzmir, Bursa, Muğla ve Mersin özelinde de sunan mornot.com, kullanıcılara sunduğu bu özellik sayesinde depreme karşı duyarlılığın ve bilincin artacağına dikkat çekiyor.

Top