Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Konut Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Konut Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Konut sigortası nedir, konut sigortası hakkında bilmeniz gerekenler ve pek daha fazlasını bu yazımızda sizler için derledik.

Evinizde oluşabilecek felaketleri göz önünde bulundurarak maddi ve manevi zarar etmemeniz açısından, konut sigortası yaptırmanız oldukça önem taşır. Ancak sigorta yaptırmadan önce size sağlayacağı avantajlar, poliçeye dahil olan ve olmayan hizmetler, konut sigortası teminatları ve nelere dikkat etmeniz gerektiği gibi konularda önemli noktaları bilmeniz gerekir. Yaşam alanınızı hırsızlık, su baskını ve yangın gibi felaketlere karşın güvence altına almanıza olanak tanıyan sigorta hakkında bilmeniz gereken tüm detayları sizler için derledik.

Konut sigortası nedir?

Oturduğunuz daireyi ve isteğe bağlı olarak içerisinde bulunan eşyaları, başınıza gelebilecek felaketlere karşın güvence altına alan poliçelerdir. Diğer bir deyişle konut sigortası; su baskını, hırsızlık ve yangın gibi durumlarda maddi hasarınızı minimuma indirgemeye yarayan bir tür geleceğe yatırımdır.

Konut sigortası hangi durumları karşılamaz?

Sigorta firmaları genel olarak birbirleriyle benzer teminatları içerse de poliçede farklı detaylar yer alabilir. Bütün sigorta firmaları konut sigortası hizmeti kapsamında, yangın gibi felaket durumlarında gerekli uygulamaları yapsalar da, deprem gibi afet olaylarını hizmet kapsamına sokmazlar.

Diğer bir yandan, bireysel kullanım sonucu doğan sorunlar da, konut sigortası kapsamına girmemektedir. Bakımsızlığa, aşınmaya ya da eskimeye bağlı olarak çıkan problemler sigorta şirketlerince tazmin edilmez. Dolayısıyla belirli dönemlerde bakım yaptırarak gerekli önlemleri almanız, kendiniz ve yaşam alanınız için oldukça önem taşımaktadır.

Konut sigortası poliçesine hangi hizmetler dahildir?

Bu sigortayı eksik yaptırmak ya da poliçesini yeteri kadar incelememek, hesapta olmayan sorunlarla karşılaşmaya zemin hazırlar. Dolayısıyla sigorta poliçesinde yer alan hizmetlerin ve teminat tutarlarının detaylıca incelemesi, sigortası yaptırılan kıymetleri karşılayıp karşılamadığının ölçülmesi gerekir. Ayrıca, bazı sigorta şirketlerinin sağladığı ancak pek çok kimse tarafından bilinmeyen cam, çilingir, ambulans, elektrik ve su tesisatı gibi asistans hizmetlerinin sigorta kapsamında olup olmadığı da öğrenilmelidir.

Tüm bunların yanı sıra, poliçede yer alan hizmetlerin tam olarak incelenmesi ve eksiklik olmadığından emin olunması, ev sahibine hasarı tazmin etme hakkı doğurur. Teminatı yapılmayan hizmet için tazmin talep edilemeyeceğinden, sigorta yaptırmadan önce, evin hangi risklere karşı güvence altına alınmak istendiği iyi belirlemelidir. Son olarak poliçe detaylı bir şekilde incelenmeli ve prim ödemeleri zamanında gerçekleştirilmelidir.

Sigorta yaptırarak güvenle yaşayacağınız yepyeni bir ev ve yepyeni bir yaşam için, emapark.com ve emapark.az ’da yer alan satılık ve kiralık konutlara göz atabilir, geleceğe emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Top