Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Konut Kredisinde Vade Kısaltılabilir Mi?

Konut Kredisinde Vade Kısaltılabilir Mi?

Konut Kredisinde Vade

Hayalinizdeki eve kavuşmak, sevdiklerinizle bir ömür mutlu yaşayacağınız bir yuvaya sahip olmak için konut kredisine ihtiyaç duyabilirsiniz. Konut kredisi kullanıp evinizi satın aldıktan sonraki süreç, her ay gelen kredi taksitleri ve geri sayım ile devam edebilir. Uzun vadeli bir konut kredisi finansal açıdan karlı olmayabileceği gibi, psikolojik açıdan sizi ve sevdiklerinizi yorabilir. Eğer siz de uzun vadeli konut kredinizin bir an önce bitmesini ve borçlarınızdan kurtulmayı istiyorsanız, konut kredisi vade kısaltma hakkında düşünmeye başlamalısınız. Peki konut kredisinin vadesi kısaltılabilir mi?

Konut kredisinin vadesi kısaltılabilir mi?

Hayalinizdeki eve sahip olmak için konut kredisi kullandıysanız, vade ve faiz oranları hakkında bilgi sahibisinizdir. Vade süreniz arttıkça faiz oranınızın da arttığına, daha düşük vade sürelerinde düşük faizlerden faydalanıp karlı bir alışveriş yapabileceğinize şahit olmuşsunuzdur. Ev kredinizi alırken taksit tutarını fazla bulup uzun vadeli bir kredi çektiyseniz ve vadenizi kısaltarak hem borcunuzu bir an önce kapatmak hem de daha düşük faiz oranlarından faydalanmak için konut kredinizin vadesini kısaltabilirsiniz.

Konut kredinizin vadesini kısaltmak için bankanızla görüşüp kredinizi yeniden yapılandırmanız gerekir. Krediniz, çektiğiniz ana paranın kalan tutarı üzerinden yeniden yapılandırılır ve seçtiğiniz vadeye göre faiz oranınız ve aylık taksit tutarınız belirlenir.

Konut kredisi vadesi kısaltıldığında ekstra ödeme çıkar mı?

Konut kredinizin vadesini kısalttığınızda bankanızın çalışma koşulları uyarınca ekstra masraflar, ödemeler söz konusu olabilir. Var olan ödeme planınız iptal edilip yeniden bir plan oluşturulacağı için dosya masrafı, komisyon gibi ödeme kalemleri bankanız tarafından belirlenecektir. Bu süreçte kredi kullandığınız bankada borcunuzu yapılandırabileceğiniz gibi farklı bir banka ile çalışabileceğinizi de göz önünde bulundurabilir, çıkacak masrafları karşılaştırarak en karlı konut kredisi vade kısaltma seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Konut kredisinin vadesini kısaltmak avantajlı mıdır?

Konut kredisi vade kısaltma uzun vadeli kredi kullanımlarında avantajlıdır. Vade ile birlikte faiz oranınız da düşeceğinden, çok daha az faiz ödeyecek şekilde kredinizi yapılandırabilirsiniz. Yapılandırmayı planlarken aylık kredi tutarınızın ödemelerinizi aksatmadan sağlıklı bir şekilde yapabileceğiniz seviyede olmasına dikkat etmelisiniz. Vadeyi kısalttığınızda faiz oranı düşse de aylık kredi taksitinizin artacağını, kredi ödemelerinizde yaşayacağınız aksaklıkların size gecikme faizi olarak geri döneceğini unutmamalı, aylık bütçenizi göz önünde bulundurarak konut kredisi vade kısaltma işlemi yapmalısınız.

Konut kredisi hakkında merak edilenler, kiracı ve ev sahibi hakları konusundaki soru işaretleri, gayrimenkul sektöründeki gelişmeler ve daha fazlası için mornot.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Top