Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Konut Kredisi Yapılandırması Nedir?

Konut Kredisi Yapılandırması Nedir?

Konut Kredisinin Ödemelerinde Bir Takım Değişiklikler Yaşanabilir!

Ev sahibi olmak için çekilen ev kredisinin ödemelerinde bir takım değişiklikler yaşanabilir. Burada önemli olan nokta; çektiğiniz kredi tutarı, aylık taksit ödemeleri, vade sayısı ve faiz oranlarındaki değişiklerdir. Tabi bu değişikliklerden yararlanma konusunda iyi bir hesaplama yapmak ve bütçenizde yaratacak kâr ve zarar durumunu iyi analiz etmek gerekir. 

Eğer ev kredisi faiz oranlarında düşüş varsa bundan faydalanabilmek için yeniden yapılandırmaya gidilebilir. Ancak yeniden yapılandırmada aylık taksitleriniz düşürüldüğünde vade sayısı ve faiz oranı arttırılıyorsa toplamda bankaya ödeyeceğiniz anapara ve faiz, öncekinden daha fazla olabilir. Peki, konut kredisini yeniden yapılandırırken nelere dikkat etmelisiniz?

Dengeyi iyi kurabilmek için doğru bir hesaplama yapmalısınız. Ödemelerde vade süresini ne kadar az tutarsanız geri ödeyeceğiniz miktar da o kadar az olur. Vade uzadıkça ödeyeceğiniz anapara ve faiz de artacaktır.Aylık taksitlerinizi aksattığınızda, bankanın evinize el koymaması ve kredi notunuzun düşmemesi için aksattığınız taksitler ve kalan borcunuz üzerinden bankanızla anlaşarak özel bir ödeme planı çıkartıp, yeniden yapılandırmaya gidebilirsiniz. Bu şekilde bütçeniz için en doğru yolu izlemiş olursunuz.

Yapılandırılan ev kredisinde değişen faizler taksitleri nasıl etkiler?

Ödeme planları genelde şu şekilde gerçekleşir; ilk önce uygulanan faiz doğrultusunda kredinin faizi ödenmeye başlanır, faiz ödemesi bittikten sonra anaparayı ödemeye başlarsınız.Örneğin çektiğiniz bankanın ev kredisi faizi yüksekken bir başka bankanın kredi faizi daha düşükse kalan borcunuzu kapatmak için düşük faizli bankadan kredi çekebilirsiniz. Böylece hem toplamda geriye ödeyeceğiniz tutarı düşürebilirsiniz hem de aylık taksitlerinizi daha düşük olarak ödeyebilirsiniz. Bunun için bankalarla görüşüp kalan borcunuz için bir ödeme planı çıkartmanızda fayda var.

Top