Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Kat Maliki Ne Demek?

Kat Maliki Ne Demek?

Kat Mülkiyeti Hakkına Sahip Özel Ya Da Tüzel Kişiye Denir.

Kat maliki, kat mülkiyeti hakkına sahip özel ya da tüzel kişiye denir. Kat Mülkiyeti Kanunu’nda kat maliki ile ilgili kanun maddesi şöyledir:

Madde 2: Kat mülkiyetine konu olan gayrimenkulün bütününe (ana gayrimenkul); yalnız esas yapı kısmına “anayapı”; ana gayrimenkulün ayrı ayrı ve başlı başına kullanılmaya elverişli olup, bu kanun hükümlerine göre bağımsız mülkiyete konu olan bölümlerine “bağımsız bölüm”; bir bağımsız bölümün dışında olup, doğrudan doğruya o bölüme tahsis edilmiş olan yerlere “eklenti”; bağımsız bölümler üzerinde kurulan mülkiyet hakkına “kat mülkiyeti” ve bu hakka sahip olanlara “kat maliki” deniyor.

Kat maliklerinin yükümlülükleri nelerdir?

Kat maliki oturdukları bina ya da sitenin ortak giderlerine katılmaya zorunludur.Kat maliklerinin kat malikleri kurulu toplantısına katılmasıBu toplantı senede bir defa yapılmaktadır ve yönetimle ilgili alınan ortak kararları içermektedir.Gerekli durumlarda kat malikleri yurt dışında olma, sağlık sorunları ve benzeri gibi sebeplerle bu toplantılara katılamayabiliyor. Böyle durumlarda kat maliklerinin vekalet vererek yerine bir başkasını ataması mümkün oluyor.

Top