Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

İş Yeri Kiralamadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

İş Yeri Kiralamadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kiralık!

Kiralık iş yeri ararken dikkat edilmesi gerekenler ve püf noktalarını bu yazımızda sizler için bir araya getirdik. Ofis ya da iş yeri kiralarken dikkat.

İş yeri binası, çalışılacak herhangi bir kapalı mekan olarak tanımlanamaz. Çünkü hem müşterilerde yarattığı ilk izlenim, hem de çalışanların motivasyonu açısından bina seçimi son derece önemlidir.

Yeni bir bina kiralamadan önce, yapılan işin niteliklerine göre nasıl bir mekana ihtiyaç olduğu gerçekçi bir şekilde analiz edilmelidir. Bu aşamada beklentilerinizi mümkün olduğunca detaylı bir şekilde alt alta yazdığınızda, mekan arama işleminiz çok daha sistematik bir şekilde gerçekleşir ve aradığınız yeri kısa sürede bulma olasılığınız yükselir.

İlk izlenim, son izlenimdir

İş yeri kiralamak için öncelikle lokasyona karar vermek gerekir. Elbette şık bir cadde üzerinde şık bir ofiste çalışmayı herkes ister. Ama karar verirken sadece caddenin lüks ve güzel olmasını değil, işinizin ihtiyacı olan lojistiği de düşünmek zorundasınız. Öğle tatilinde gideceğiniz güzel kafelerin olduğu fakat tedarikçilerinize, bayilerinize, iş ortaklarınıza ve müşterilerinize uzak bir yer seçerseniz, sonradan çok pişman olabilirsiniz.

Bulacağınız yerin çevresi işinizin niteliğine de uyumlu olmalıdır. Örneğin, küçük sanayi bölgesinde tamirciler arasında açacağınız reklam ajansı, müşterilerinizde olumsuz bir izlenim yaratabilir. Çünkü iş dünyasında genellikle ilk izlenim, aslında son izlenimdir. Dolayısıyla işinizin gerektirdiği bir muhitten yer kiralamak durumundasınız.

İş yerinin büyüklüğü

İş yerinizin hangi muhitte olacağına karar verdikten sonra, değerlendirmeniz gereken ikinci kriter ise ne kadar büyüklükte olacağıdır. İş yeri kiralamak için ilanlara bakmadan önce şu anda ihtiyacınız olan toplam metrekareyi ve gelecekte ihtiyacınız olan alanı gerçekçi bir gözle hesaplayarak doğru karar verebilirsiniz. Örneğin bir ofis kiralamak istiyorsanız, yerleştireceğiniz masa sayısını; toplantı odası, mutfak gibi ihtiyaçlarınızı düşünerek hareket etmelisiniz.

İş yerinin erişilebilir olması

Bir iş yeri kiralarken çok yönlü açıdan erişilebilir olması, ileride size büyük kolaylık sağlayacaktır. Kiralayacağınız iş yerinin ücretsiz park yeri olması, toplu taşıma araçlarına yakınlığı yanı sıra, tekerlekli sandalye erişimi gibi detayları düşünerek karar vermelisiniz. Eğer büyük ölçekli mal yüklemesi yapılan bir işiniz varsa, iş yerinin önüne kamyon veya gerektiğinde tır yanaşabilir olması son derece önemli bir detaydır.

Uzun vadeli düşünün

Taşınmak hem maliyetli hem de zaman alan bir süreç olduğu için, uzun vadeli plan yapmanızda fayda var. Eğer istediğiniz bütün kriterleri karşılamayan bir binaya acele bir karar ile taşınma kararı alırsanız, kısa süre sonra pişman olup yeniden aynı süreci yaşama riskini de göze almışsınız demektir.

Top