Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

İpotek Fekki Ne Demek?

İpotek Fekki Ne Demek?

Bankadan Alınıp Borcu Yoktur Diyerek Tapuya Götürülmesi Gereken Yazı!

İpoteğin kaldırılabilmesi için bankadan mutlaka bir yazı alınıp Tapu Müdürlüğü’ne götürülerek ipoteğin kaldırılması gerekmektedir. İşte bankadan alınıp borcu yoktur diyerek tapuya götürülmesi gereken bu yazıya ipotek fekki denilmektedir.

İpotek fekki, kredi borcu biter bitmez hemen başlayan bir işlem dizisidir. Kredi borcunun tamamen bitmesi, üzerindeki ipoteğin kendiliğinden kalkması anlamına gelmiyor maalesef. Bankadan bizzat giderek veya noter yolu ile borcu olmadığına dair bir belgenin alınarak tapuya getirilmesi gerekmektedir. Tapu da bu belgeyi göz önünde bulundurarak evin üzerindeki ipoteği kaldıracaktır.

Bankadan alınan fek yazısı için talep edilen ücret bankadan bankaya değişiklik gösteriyor. İpotek fek yazısı ücreti kredi sözleşmesinde yazılıyor o yüzden kredi sözleşmesinde ipotek fek yazısı ücretinin müşteriden alınacağına dair bir maddenin olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor. 

Kredi sözleşmesinde ipotek fek yazısı masrafını tüketicinin ödeyeceği ibaresine rağmen sözleşmeyi imzalayan tüketici, ödeme anı geldiğinde ücreti ödemek istemeyebiliyor. Bu durumda banka, sözleşmedeki bilgileri tüketici aleyhine kullanabiliyor.

Top