Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

İlk Evinizden Taşınma Kararı mı Almalı, Yoksa Hep Aynı Evde Mi Yaşamalı?

İlk Evinizden Taşınma Kararı mı Almalı, Yoksa Hep Aynı Evde Mi Yaşamalı?

Kiracı olarak oturduğunuz ilk evden taşınma kararı almadan önce, bu konuyu bir kez daha gözden geçirmenizde fayda olabilir. Belki de oturduğunuz evi bir gayrımenkul yatırımı olarak değerlendirebilir ve bu sayede taşınma derdinden de kurtulabilirsiniz.

Genel olarak ortalama yetişkin bir insanın yaşam çizgisi şu şekilde gelişir: Üniversite mezuniyeti, ilk iş, ilk kiralık ev, ikinci ya da üçüncü kiralık ev, evlilik, yeni evlilerin ilk kiralık evi, çocuk sahibi olmak, ikinci kiralık ev ya da taksitle ev alma süreci.

Eğer sizin de hayatınız benzer bir çizgide gelişiyorsa, bunda bir sakınca olamaz. Gençliğinizi yaşamak için bol bol vaktiniz olur, tutumluysanız ileride alacağınız evin peşinatını rahat rahat bu süre içinde biriktirebilirsiniz. Ama eğer 20’li yaşlardaysanız ve çok iyi bir işiniz varsa, belki de ilk evinizi almak için bu kadar beklemeye gerek de olmayabilir. Oturduğunuz ilk evi satın alarak genç yaşta yatırım yapma şansını  yakalayabilirsiniz.

İlk Evinizin Yaşı ve Kondisyonu Önemlidir

Eğer şanslıysanız ve iyi bir mesleğiniz varsa, mezun olur olmaz yüksek maaşla işe başlayabilirsiniz. Böyle bir durumda seçeceğiniz ilk eviniz, sonradan satın alabileceğiniz kalitede olabilir. Eğer iyi durumda, sağlam ve çok yaşlı olmayan bir evde oturuyorsanız, taşınma kararı almadan önce ev sahibinize evi satın almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Eğer ilk eviniz eski ve yaşlıysa, bu seçeneği hiç düşünmenize gerek kalmaz!

Uzun Vadeli Düşünün

Eğer ilk oturduğunuz evi çok seviyor ve oradan hiç taşınmak istemiyorsanız, uzun vadeli olarak durumu bir kez daha gözden geçirmenizde fayda var! Evinizi bir yatırım aracı olarak görüyorsanız, 1+1 bile olsa bu ilk evinizi  satın alabilirsiniz. Ama gerçekten de hiç taşınmayı düşünmüyorsanız, aileniz ve çocuğunuz olduğunda böyle bir evde yaşamanın zorluklarını da göz ardı etmemelisiniz.

Değişen Sosyal Yapı

Ömür boyu aynı evde oturmak isteseniz de bazen koşullar buna izin vermeyebilir. Zaman içinde sevdiğiniz komşularınızın teker teker taşınması bir yana,  bir türlü ısınamadığınız komşular yüzünden de bu isteğiniz gerçekleşmeyebilir. Kentsel dönüşüm gibi nedenlerle günden güne değişen kentin silueti arasında eviniz mecburen yenilenmek zorunda olabilir. Civarda kuleler yükselirken, iki katlı eviniz zamana dayanamayabilir ve siz, hiç istemeseniz de ilk evinizden taşınmak zorunda kalabilirsiniz.

İlk evinizden taşınma kararı alsanız da, ilk evinizi satmak isteseniz de emapark.com ve emapark.az ‘un sağladığı avantajlardan yararlanabilir, gayrımenkullerinizi değerinde satarak veya istediğiniz eve taşınarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Top