Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

İlanınıza Mutlaka Eklemeniz Gereken 6 Sihirli Kelime

İlanınıza Mutlaka Eklemeniz Gereken 6 Sihirli Kelime

İlanınıza Mutlaka Eklemeniz Gereken 6 Sihirli Kelime

Günümüzde, gayrimenkul alım, satım ve kiralama işlemleri büyük oranda internet üzerinden halledilir. İnternetten emlak ilanı verirken dikkat edeceğiniz birkaç küçük nokta, rakiplerinizin önüne geçerek hedef kitleye daha kolay ulaşmanızı sağlar.

Bu yazımızda, bir gayrimenkul ilanında mutlaka bulunması gereken anahtar kelimelere yer verdik. Bu kelimeler, internet platformları aracılığıyla gayrimenkul arayanların dikkatini çekeceği gibi  ilanınızın arama motorlarında da üst sıraya çıkmasını sağlar.

1) Eşyalı

Bir evin eşyalı olması, o evin fiyatını artıran unsurlar arasında yer alır. Özellikle kiralık evlerde, evin eşya durumu önemli fiyat farkları oluşmasına neden olur. Eğer evinizi eşyalı bir şekilde kiraya verecekseniz bunu ilan başlığında mutlaka “Eşyalı” anahtar kelimesiyle belirtin. Bu anahtar kelimeyi kullanmazsanız, kullanıcılar üzerinde evinizin normalin üzerinde bir fiyata sahip olduğu izlenimi yaratırsınız. Dolayısıyla birçok kişi ilanınızı inceleme gereği dahi duymaz.

2) Toplu Taşımaya Yakın

Bir evin metro ve otobüs duraklarına yakınlığı özellikle büyük şehirlerde büyük önem arz eder. Evinizin toplu taşıma duraklarına yakınlığını başlıkta veya ilan detaylarında belirtmeniz, sizi ev arayanların gözdesi haline getirir.

3) Bakımlı

Evler, özellikle öğrenci yoğun mahallelerde sık sık el değiştirir. Bu durum, böyle bir bölgede ev kiralayacak ya da satın alacak olanların  evin bakımlı olup olmadığına daha çok dikkat etmesine yol açar. Eğer her kiracıdan sonra eve bakım yaptıran titiz bir ev sahibi iseniz ilanınızda mutlaka evin bakımlarının yapıldığını belirtin. “Bakımlı” anahtar kelimesini başlıkta belirtmeniz daha verimli sonuç almanızı sağlar.

4) İmarlı 

Bu kelime, satılık arsa arayanların gözlerinin en çok takıldığı anahtar kelimedir. Eğer arsanız bahçe veya tarla statüsünde değilse, o arsayı alan birisinin tek amacı bina inşa etmek ya da takip eden yıllarda müteahhitlere satmaktır. İmar izni almak yerine halihazırda imar izni bulunan bir arsa, yatırımcılar için bulunmaz fırsattır. Eğer arsanızın imar izni varsa bundan mutlaka bahsedin.

5) Pazarlık Payı Var

“Pazarlık payı var” ifadesi, ilanınızın fiyatı çok uçuk değilse sizi her zaman düşünülmesi gereken bir alternatif haline getirir. Türk insanının pazarlık geleneğini göz önünde bulunduracak olursak, bu anahtar kelimeyi kullanmanız, onlarca ilan arasında sizi öne çıkarır.

6) Krediye Uygun

Satın alınan evlerin büyük çoğunluğu banka kredisi yardımıyla satın alınır. Bankaların krediye vermeye uygun bulduğu evler, emlak sektörü açısından bulunmaz nimettir.

Türkiye’nin gayrimenkul sitesi emapark.com ve emapark.az ‘da gayrimenkul alım, satım ve kiralama işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Top