Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Hayallerinizdeki Yatak Odasını Nasıl Yaratırsınız

Hayallerinizdeki Yatak Odasını Nasıl Yaratırsınız

Hayallerinizdeki Yatak Odasını Nasıl Yaratırsınız

Ufak dokunuşlarla hayallerinizdeki yatak odasını yaratmak sandığınızdan daha kolay! İşe tarzınızı belirleyerek başlamalısınız. Tek bir tarz etrafında birbiri ile uyumlu malzeme ve objelerle ilerlerseniz bütünlük yakalayabilirsiniz.

Aklınızdaki renk tonlarını, mobilyaların fotoğraflarını ve aksesuarları bir kolaj haline getirip resmin bütününe bir göz atabilirsiniz. Bu kolaj, ortaya çıkacak görüntüyü az çok tahmin etmenizi sağlayacak ve yatak odası düzenleme işinde size ışık tutacaktır.

Renkler çok önemli

Duvarlar, zemin, yatak örtünüz ve perdeler arasında bir bütünlük olmalı. Tona ton tercih edebileceğiniz gibi kontrast renkleri de kullanabilirsiniz. Eğer desenli bir duvar kağıdı kullanacaksanız halı ve perde seçimlerini daha sade modellerden yana yapmalısınız. Aksi takdirde gözünüzü yoran, karmaşık bir görüntü elde edebilirsiniz. Odanız küçük ise duvarlarda daha açık ve pastel renkler kullanmalısınız. Ayrıca kullanacağınız çok karakteristik bir duvar kağıdının, sizi renkler ve desenler konusunda kısıtlayacağını hatırlatırız.

Yerleşim planı yapın

Eşyalarınızı satın almadan önce ölçüp kağıt üzerinde bir yerleşim yaparsanız tatsız sürprizleri engellemiş olursunuz. Aynı zamanda odanıza sığmayacak bir parçayı da hiç satın almamış, gereksiz masraftan kaçınmış olursunuz. Ayrıca üst üste binmiş, sıkışmış mobilyalar, arzu ettiğiniz görüntüyü elde etmenizi engelleyecektir.

Doğal malzemelerden ilham alın

Ahşabın sıcaklığından ya da metalin katacağı modernlikten yararlanın. Farklı materyalleri dokularla birleştirerek sıra dışı ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Örneğin, eski bir kapıyı yatak başı olarak kullanıp odanızın yıldız parçası yapabilirsiniz. Avizenizde halatlar kullanabilir ya da tamamen aynadan oluşan baş ucu komodinlerinden yararlanabilirsiniz.

Zemin seçimi

Eğer alerjik bir mecburiyetiniz yok ise yatak odası için en uygun zemin döşemelerinden biri halıdır. Çünkü halı insanlarda konfor hissini pekiştirir. Özellikle sabah, yataktan kalkar kalkmaz ayaklarınızın yumuşacık bir halıya bastığını hayal edin. Eğer tüm odayı halı ile kaplamak istemezseniz sadece yatağın altına denk gelecek şekilde şık bir parça halı tercih edebilirsiniz.

Işık oyunları ile yatak odası düzenleme

Yatak odanızı düzenlerken ışıklandırmayı unutmamalısınız. Dekorasyonun olmazsa olmazı aydınlatmaları doğru kullanırsanız şık bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Dingin ve dinlendirici bir hava yaratmak adına sarı ve loş ışık tercih etmek isteyebilirsiniz. Başucu lambaları uyumadan önce kitap okumayı seviyorsanız sizin için doğru seçim olacaktır.

Aksesuarlar ve perde

Çerçeveler, dekoratif objeler ve her türlü boyutta aynalar yatak odanızda dekorasyonu tamamlayacak öğelerdir. Odanız küçük ise ayna ile daha deniş gösterebilir ve derinlik katabilirsiniz. Gözü yormayacak doku ve desende perdeler tercih etmeniz yatak odanızda dinlendirici bir hava yakalamanızı sağlayacaktır. Yatak örtünüz ve perdenizi aynı kumaştan tercih edip, terzinize özel olarak diktirebilirsiniz. Yatağınızın üstünde kullanacağınız kontrast renklerde yastıklar ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Hayallerinizdeki Yatak Odasını Nasıl Yaratırsınız

Top