Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Hangi Cepheye Bakan Evi Almalısınız?

Hangi Cepheye Bakan Evi Almalısınız?

Satın Alacağınız Evin Muhiti!

Ailenizle ve sevdiklerinizle mutlu bir şekilde yaşamak için satın alacağınız evin muhiti, okullara ve alışveriş merkezlerine yakınlığı, oda sayısı ve evin genel genişliği son derece önemlidir. Yaşadığınız il ve bu ilin mevsim koşullarını göz önünde bulundurarak almayı planladığınız evin yapısını incelemeniz, ilerleyen zamanlarda hem ısıtma hem de soğutma konusunda daha az çaba sarf etmenizi sağlayabilir.

Ev almak için yola çıktığınızda, aklınızda bulundurmanız gereken bir diğer önemli nokta ise ev cephesinin hangi yön baz alınarak inşa edildiğidir. Bu bağlamda seçeceğiniz evin güney cepheli mi yoksa kuzey cepheli mi olacağı, mevsim koşullarını göz önüne aldığınızda büyük önem kazanır.

Güney Cepheli Evlerin Avantajları ve Dezavantajları

Isı yalıtımı açısından kuzey cephelere göre çok daha iktisatlı olan güney cepheli evler, yaşadığınız kente göre her mevsim iyi oranda güneş alabilir. Aydınlık mekanlarda oturmak ve misafir ağırlamak arzusundaysanız, bu yapıdaki evlerin oturma odaları ve salonları genellikle güney tarafında bulunur. Mimari ve evin inşa durumuna göre diğer önemli odaların konumu da bu yönde olabilirken, kuzey cepheye banyo, lavabo ya da mutfak gibi alanlar konumlandırılabilir. Kış aylarının yumuşak geçtiği illerde ısınma masrafını önemli ölçüde azaltan güney cepheli evleri, yaz aylarında klima ve benzeri aygıtlarla soğutmanız gerekebilir. Kış aylarının soğuk ya da normal seyrettiği illerde genellikle daha çok tercih edilen güney cepheli evler, ekstra bir yalıtım gerektirmeksizin konforlu bir biçimde yaşamanızı sağlayabilir.

Muhiti ve evin iç yapısı dolayısıyla tercih etmek zorunda kalacağınız güney cepheli evler, güneş ışığından hoşlanmayanları memnun etmeyebilir. Bu noktada, çeşitli boyut ve renklerdeki jaluziler, güneşlikler ve gereksinime ya da gün içinde kullanıma göre doğrudan karartma sağlayabilen blackout perdeler tercih edilebilir.

Kuzey Cepheli Evlerin Avantajları ve Dezavantajları

Beklentilerinizi karşılayan konum ve iç yapıya sahip kuzey cepheli evlerin temel özelliği, ana kullanımdaki oturma odası, salon ya da yatak odası gibi bölümlerin kuzeye bakan yöne konumlandırılmasıdır. Güneşi belirli ölçülerde gören bu evler, kış aylarının görece ılıman geçtiği ve klima benzeri aygıtlarla evin ısıtılabildiği illerde tercih edilebilirler. Öte yandan kuzey cepheli evler, güney cepheli evlere nazaran beklediğinizden çok daha uygun fiyatlı olabilir.

Kış aylarının sert ve yağışlı geçtiği illerde ikamet ediyorsanız, kuzey cepheli evler sizi bir miktar masrafa sokabilir. Özellikle duvar yalıtımı, pencerelerin çift ya da üç camlı özel sistemlerle değiştirilmesi ve hatta panjur taktırmanız gerekebilir. Bu noktada evi uygun fiyatlı olarak edinseniz bile ilgili ekstra harcamalar, evin normalden daha pahalıya gelmesine neden olur.

Beklentilerinizi karşılayan evlerle ilgili detaylı bilgiler edinmenin yanı sıra en uygun koşullarda gayrimenkul satmak, satın almak ya da kiralamak için emapark.com ve emapark.az ziyaret edebilir, sunulan fırsatlardan ve avantajlardan anında yararlanabilirsiniz.

Top