Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Hamilelik Döneminde Ev Dekorasyonunuzda Yapmanız Gereken Bazı Değişiklikler

Hamilelik Döneminde Ev Dekorasyonunuzda Yapmanız Gereken Bazı Değişiklikler

Hamilelik Döneminde Ev Dekorasyonunuzda Yapmanız Gereken Bazı Değişiklikler

Hayatınızın en heyecanlı dönemlerinden biri olan hamilelik döneminde ev dekorasyonunuzda bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir, işte, hamileliğinizi daha rahat ve güvenli bir şekilde geçirmenize yardımcı olacak dekorasyon önerileri.

Anne adayları için oldukça özel ve değerli bir süreç olan hamilelik, aynı zamanda çok fala özen ve dikkat isteyen zamanlardır. Bu açıdan, hem anne adayına hem de bebeğe zarar verebilecek kazaların önüne geçmek açısından evi yeniden dekore etmek gerekebilir. Yanı sıra, ev dekorasyonunda yapılacak bu değişiklikler, hamileliğin geçirileceği ortamda daha huzurlu ve rahat bir atmosfer yaratmaya yardımcı olacaktır.

Bebeğinizi kucağınıza alacağınız anı daha güvenli ve huzurlu bir ortamda geçirmek istiyorsanız, işte hamileliği daha rahat geçirmenize yardımcı dekorasyon önerileri.

Huzur Veren Dinlenme Alanları

Hamilelik döneminde anne adayları fiziksel ve zihinsel açıdan rahatlamaya ve dinlenmeye ihtiyaç duyar. Bu doğrultuda, hamilelik döneminde aradığınız huzur ve rahatlık için kendinize zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir dinlenme köşesi hazırlayabilirsiniz. Televizyon karşısına yerleştireceğiniz rahat ve konforlu bir berjer ya da kanepe ile film keyfi yapabilir, kitap ve dergilerinizi huzurlu ve sakin bir ortamda okuyabilirsiniz. Yanı sıra, size özel bu alanda, doğacak bebeğiniz için şirin patikler ve yelekler örebilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu

Hamilelik döneminde yatak odası dekorasyonunda sade ve konforlu bir dekorasyon tarzı benimsenmelidir. Odanın ferah görünümü açısından duvarda açık renklerin kullanılması daha doğru olacaktır. Diğer yandan yatak odasında gereksiz eşya kalabalığına neden olacak her türlü eşya kaldırılmalı ve oda hareket özgürlüğü sağlayacak şekilde düzenlenmelidir. Acil durumlarda gereken telefon numaraları, acil durum malzemeleri ve kitap, dergi ve bilgisayar gibi eşyalar için, yatağın yanında küçük bir sehpa kullanılabilir. Yanı sıra, yatak odasının banyo ve tuvalet ile yakın olması ve aradaki geçişi sağlayan bölümde engel oluşturacak hiçbir eşyanın bulunmaması gerekir.

Güvenli Mutfak ve Banyolar

Anne adaylarının en fazla zaman geçirdiği yaşam alanları, hiç şüphesiz mutfak ve banyolardır. Diğer yandan bu alanlar, ev kazaları açısında en riskli bölümleri oluşturur. Bu açıdan, mutfak ve banyonun, hem güvenlik, hem de rahatlık açısından doğru dekore edilmesi gerekir.

Suyla temasın yoğun olması ve zemininden dolayı, düşmeye bağlı kaza ve yaralanmalar en çok banyoda gerçekleşir. Banyoda meydana gelebilecek kazaları önlemek adına, zeminde suya ve kaymaya dayanıklı malzemeler ya da kaymaz halı ve paspaslar kullanılmalıdır. Ayrıca, rahat hareket edebilmek ve düşme durumunda tutunmak üzere duvar, klozet ve duşakabinde tutacaklar kullanılmalıdır. Hamilelikte rahat ve güvenli bir ortam oluşturmak için, mutfak ve banyo dolaplarının anne adayının kolayca ulaşabileceği yer ve yükseklikte konumlandırılması gerekir. Mutfakta kullanılmayan gereçlerin kaldırılması ve dolap ve masa gibi keskin kenarlı eşyalar için koruyucu aparatların kullanılması da, hamileliği daha rahat ve güvenli geçirmenize yardımcı olacak önerilerdendir.

Koridor ve Antre Dekorasyonu

Yaşam alanlarını birbirine bağlayan ve bu alanlar arasındaki geçişi sağlayan koridor ve antreler, bu açıdan evde en sık kullanılan bölümlerdir. Dolayısıyla, bu bölümlerin dekorasyonunda dikkat edilecek ilk nokta güvenlik olmalıdır. Koridorda kullanılan halı, kilim gibi eşyaları aymaz özellikte olmasına dikkat edilmeli ya da kaydırmaz ürünlerle desteklenmesi olası bir düşme riskine karşı koruma sağlar. Bunun yanında, ayakkabılık, vestiyer, dolap gibi eşyaları keskin köşeli olmaması, keskin köşeli olanlarda da koruyucu aparatların kullanılmasına dikkat edilerek, yaralanmaların önüne geçilebilir. Kullanılan eşyaların kolay ulaşılabilir alanlarda depolanması anne adayının zorlanmasını engellemeyi sağlar. Ek olarak, önemli ve gerekli telefon numaralarının görünür bir yerde asılı olması da acil durumlar için dikkat etmeniz gerekenler arasında yer alır.

Top