Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Halı mı Parke mi

Halı mı Parke mi

Halı mı Parke mi

Tam hayal ettiğiniz eve rastlayıp satın aldınız. Hangi odanın duvarlarının ne renk olacağını, yemek odası takımını ne marka seçeceğinizi, evin klasik konseptli mi modern mi olacağını kararlaştırdınız. Evinizin alarm sistemini bile seçtiniz. Gel gelelim, içinizi kemirip duran kritik sorunun cevabını bulamıyorsunuz: Yer döşemesinde parke döşetmeyi mi seçmelisiniz yoksa halıfleks mi? Fikir danıştığınız herkes başka başka önerilerde bulunduysa, bir türlü tam emin olamayıp sonradan pişman olmak istemiyorsanız, yer döşemesine karar vermenizi kolaylaştıracak pratik önerilerimize göz atabilirsiniz.

Seçiminiz halıfleks olursa

Halıfleksler özellikle 1990’lı yıllardan itibaren sıklıkla yer döşemesi için tercih ediliyor. Döşenmesinin çok zaman almayışı, temizlenişinin görece daha kolay oluşu ve diğer alternatiflerle karşılaştırılınca fiyat olarak daha avantajlı gözükmesi, yer döşeme tercihlerinde halıfleksin hala sıklıkla tercih edilmesini sağlıyor. Ancak her tercihte olduğu gibi halıflekslerin de avantajları kadar dezavantajları da bulunuyor.

İstatistiklere göre; halıflekslerin her 1 metrekaresi 67 gram toz tutuyor. Bu oran dünya sağlık otoritelerinin dikkat çektiği gibi,insan sağlığı açısından kabul edilebilir değerleri çok aşıyor. Toz tutuşunun yanı sıra, halıfleksler, yere ağır içerikli kimyasallarla yapıştırılıyor ve yapıştırma sonrası halıfleksler formaldehit ve toluen gibi özellikle bebekler, çocuklar ve ev hayvanlarına çok zarar veren kimyasallar yayıyor. Bu açıdan yer döşemesine karar vermede fiyat kadar işin sağlık tarafını da dikkate almak gerekiyor.

Eğer parke döşetmeye karar verirseniz

Parkeler zamansız, klasik oluşları ve döşendikleri yere kattıkları sofistike duruşlarıyla daima yer döşeme tercihlerinde ilk sırada yer alıyor. Zaman içinde tüketici talepleri doğrultusunda daha da geliştirilen parkelerin, ahşap, lamine, rabıta ve karo olmak üzere farklı çeşitleri de bulunuyor. Bu çeşitler arasında özellikle ahşap parke, şıklığı, uzun ömürlü oluşu, döşeme kolaylığı, ses ve ısı izolasyonu sağlayabilmesi ile yıl kaç olursa olsun popülerliğinden bir şey kaybetmiyor. Lamine parkeler de antre, mutfak, hol ve oturma odaları dahil tüm ev içi alanlarda sıklıkla tercih edilmeye devam ediyor. Parkeler sağlık açısından halıflekslere kıyasla daha tercih edilebilir olarak değerlendiriliyor.

Hem halıfleks hem parke olsun derseniz

Bunca avantajına karşın, yer döşemesi seçmeye çalışan herkes gibi siz de” Acaba parkelerin temizliği ve bakımı zor mu?”, “Ahşap parke fiyatları çok mu yüksek?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Yeni nesil parkeler, leke tutmayan, özel temizleyicileriyle çok hızlı ve pratik temizlenebilen özelliklerde sunuluyor. Parkelerinizi uzun soluklu kullanabilmenizin yolu, sık aralıklarla parke bakımı ve cilalama yapmanızdan geçiyor. Fiyat açısından özellikle ahşap ve masif parkeler ortalama üstü bir bütçe yatırımı gerektiriyor ancak bütçe birinci kriteriniz değilse, yer döşemesi olarak parke seçebilir ve her baktığınızda evinizi daha da çok beğenebilirsiniz.

Bunca ipucuna rağmen hala kararsız kaldınızsa, hem halıfleksin hem de parkelerin avantajlarından aynı anda yararlanabilirsiniz. Salon, antre, oturma odası, mutfak ve çocuk odasında parke döşetmeyi seçebilir; merdivenler, yatak odası ve koridorlarda çok sık aralıklarla temizletmek ve en kalitelisini seçmek kaydıyla halıfleks tercih edebilirsiniz.

Halı mı Parke mi

Top