Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Granit Tezgah Temizliği

Granit Tezgah Temizliği

Granit Tezgah Temizliği

Son 20 yıldır oldukça popüler bir hale gelen granit, banyo ve mutfaklarda en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Pahalı olmasına rağmen güzel görünümü ve kaliteli kullanımı sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilen granit, temizlik konusunda ise özel bir hassasiyet ister. Çünkü oldukça kolay temizlenebilmesine rağmen yanlış yöntemlerin uygulanması sonucunda kısa sürede dönüşü olmayacak şekilde yıpranabilen bir malzemedir. Bu yüzden granit tezgâh temizliği konusunda doğru bilgiye sahip olmak gerekir. İşte granit tezgah nasıl temizlenir sorusunun cevabı!

Granitin hangi tür malzemeden yapıldığını öğrenin

Esasen yıpranmaya, ısıya ve aşınmaya karşı dirençli olan granit malzeme; doğru yöntem ve ürünlerle kolayca temizlenebilir. Bununla birlikte, her granit tezgâh aynı değildir. Bazı fabrikalarda reçine ile işlenirken, diğerlerinde ise sızdırmama özelliği için özel bir macunun kullanılması gerekir. Bu yüzden uygulanacak temizlik yöntemi de granitin yapısı ile uyumlu olmalıdır.

Ağır kimyasal madde içeren malzemeler kullanmayın

Asit oranı yüksek kimyasal maddeler granitin yapısına zarar verir. Bu yüzden mermer yüzeylerde kullanılabilen pH değeri dengelenmiş olan temizlik ürünlerini tercih edebilirsiniz. Ürünü kullanmaya başlamadan önce ise mutlaka tezgâhın küçük bir bölümünde deneyerek, zarar verip vermediğine bakabilirsiniz.

Yumuşak bez kullanmaya özen gösterin

Granit tezgâhlarda yumuşak mikro fiber bezlerden yardım alabilirsiniz. Böylece çizilmeye karşı tezgâhınızı korumuş olursunuz. Ayrıca, rutin temizlikte zemin çok kirli değilse mikro fiber bezi ılık ve duru su yardımı ile kullanmanız yeterli olacaktır.

Granit tezgâh için özel olarak yapılan ürünleri tercih edin

Malzemenin yapısını bozmamak ve kısa sürede etkili sonuç almak adına granit malzeme için özel olarak hazırlanmış ürünleri tercih etmelisiniz. Buna göre; günlük rutin temizlikte yalnızca su, detaylı temizlikte ise granit temizleyici, parlatma işlemi içinse granit cilası kullanmalısınız.

Doğal malzemelerden de yardım alabilirsiniz

Tezgâh çok kirli değilse ve lekeler kolay çıkacak gibiyse, tercihinizi doğal malzemelerden yana da kullanabilirsiniz. Yalnız uygulayacağınız temizlik ürünlerinin içerisinde asit bulunmamasına özen göstermelisiniz. Ayrıca asidin bolca bulunduğu sirke ve çamaşır suyu kullanımından uzak durmalısınız. Bunun yerine, asit içermeyen sabunlardan ve ılık sudan faydalanabilirsiniz.

Graniti çizebilecek malzemelerden uzak durun

Temizlik esnasında tel, sünger, zımpara gibi ürünleri kullanmanız granit malzemenin hemen çizilmesine sebep olur. Dolayısıyla bunun yerine yumuşak bez veya havlulardan yardım alabilirsiniz. Eğer leke bu işlemle çıkmayacak kadar inatçıysa, o zaman granit tezgâh için özel üretilmiş olan temizlik ürünlerini de kullanabilirsiniz.

Son olarak, haftada en az iki kez granit tezgâh temizliği yaparak, ürünün ömrünü uzatabilir banyo veya mutfağınızın daha davetkâr görünmesini sağlayabilirsiniz.

Granit Tezgah Temizliği

Top