Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Geri Dönüşüm Süresi Ne Demek?

Geri Dönüşüm Süresi Ne Demek?

Kira Kazancı Gibi Gelirlerle Geri Kazandıkları Süre,,

Konuta yatırım yapan kişilerin bu yatırım tutarını konuttan elde ettikleri değer ve kira kazancı gibi gelirlerle geri kazandıkları süre amortisman süresi adı verilmektedir.

Bu süre kârlı bir yatırımdan söz edilebilmesi için çok önemlidir. En kârlı yatırıma imza atmak isteyen kişilerin amortisman süresi olan bölgeleri tercih ederek konut yatırımına imza atmaları gerekir.

Yatırım amaçlı daire almak isteyen kişilerin ilk olarak amortisman süresi hesaplaması yapmaları önerilirken bu sayede doğru bir yatırım yapılıp yapılmadığının belirlenmesi sağlanır.

Konut Yatırımı Geri Dönüş Süresi Nasıl Hesaplanır?

Yatırım yapmadan önce geri dönüş süresi hesaplaması yapmak isteyen yatırımcının tek yapması gereken satın aldığı konutun alış bedeli ile bu konuta ait olan aylık kira tutarını bölmesidir. Örneğin 250 bin liraya daire satın alan bir yatırımcı bu daireyi 600 liradan kiraya veriyorsa bu durumda 250 bin lira / 600 lira = 416,6 ay sonucu elde edilir.

Bunun da yıla bölünmesi ile beraber bu dairenin amortisman süresi olarak 34 yıl sonucu ile karşı karşıya kalınır. Ancak bu süre zarfında dairenin fiyatının da artacağı ve buradan da amortisman süresinin kısalacağı unutulmamalıdır. Başarılı bir konut yatırımı için dikkat edilmesi gereken husus yüksek fiyatla kiraya verebileceğiniz bir taşınmazı mümkün olan en ucuz fiyatla satın almak olmalıdır.

Top