Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Gayrimenkul Ofisi Ne Demek?

Gayrimenkul Ofisi Ne Demek?

Günümüzde Artan Konut Projeleri Ve İnsanların Yatırımları!

Günümüzde artan konut projeleri ve insanların yatırımları gayrimenkule yapıyor olmaları, gayrimenkul danışmanlığının cazibesini artırmış oldu.

Peki ofis açabilmek için hangi şartları sağlamak gerekiyor? Gerekli belgeler nelerdir? Başvurunun onaylanması için yapılması gerekenler neler? Emlak ofisi açabilmek için nereye başvurmanız gerekiyor?

Emlak Ofisi İçin Gerekli Evraklar Emlak Ofisi açabilmek için sırası ile yapmanız gerekenler: Meslek odasına ve Vergi dairesine kayıt olmanız gerekir. 

Sizden istenecek evraklar ise şu şekilde;  

Emlakçılar meslek odasına kayıt yaptırırken; Beş adet fotoğraf, Nüfus cüzdanı fotokopisi Vergi levhası fotokopisi, İkametgah ve Öğrenim belgenizin fotokopisini götürmeniz yeterlidir. 

Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıt içinde; Nüfus cüzdan fotokopisi, Resimli ikametgah ilmühaberi, Vergi levhası fotokopisi ve işlemlerinizi bir başkası tamamlayacaksa vekaletnamenizin de eksiksiz olması gerekir.

Vergi dairesine kayıt sırasında götürmeniz gerekenler ise; Nüfus cüzdanı sureti ve fotokopisi, İmza sirküleri İşe başlama formu, İkametgah ilmühaberi, Tapu fotokopisi ya da kira kontratı. 

Maliye Bakanlığı denetim elemanlarının denetime geldiğinde hazır bulunması gerekenler; Fatura cildi, Vergi levhası ve KDV tabelasıdır. 

Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurup Bağ-kur kaydınızı da unutmamanız gerekli. Son olarak da ruhsat işlemleri için Belediye’ye başvurarak halledebilirsiniz.

Top