Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Gardıroplar Geniş Depolama Alanları

Gardıroplar Geniş Depolama Alanları

Gardıroplar Geniş Depolama Alanları

Gardıroplar, geniş depolama alanları sayesinde kalabalık evlerin kurtarıcısı oluyor. Giyim eşyalarından ev tekstili ürünlerine, ayakkabıdan çantaya, aksesuardan oyuncaklara kadar pek çok malzeme gardıroplarda saklanıyor. Eşya yükü fazla olanlar, gardırop satın alırken geniş modellere yöneliyor. Fakat yatak odaları her zaman geniş gardıropların sığacağı büyüklükte olmuyor. Bu durumda gardırop yükünü azaltmak ve fazlalıklar için alternatif depolama alanları yaratmak gerekiyor.

Gardırobunuzu Yalnızca Giysilerinizi Depolamak İçin Kullanın

Gardıroplar, kıyafetleri ve giyim aksesuarlarını depolanmak için tasarlanmış olsa da; yatak odasında bulunan pek çok eşya gardıropta kendine yer buluyor. Bu yüzden kullanıcılar, geniş gardıroplara yöneliyor. Fakat geniş gardıroplar yatak odalarında çok fazla yer kaplıyor. Geniş gardıroplardan kurtulmak için depolanan eşyaları sadeleştirmek gerekiyor.

Gardırobunuzdaki eşya yükünü hafifletmek istiyorsanız, gardıropta tuttuğunuz tüm malzemeleri gözden geçirmelisiniz. Özellikle yastık, yorgan, nevresim takımı gibi çok yer kaplayan ev tekstili ürünlerini gardırop yerine bazanızın altında, varsa sandıklı kanepelerinizde veya hurçlarda saklayabilirsiniz. Kravat, şal, takı gibi aksesuarları çekmecelere veya raflara dizmek yerine bir elbise askısına asabilir ya da dolap kapağına monte edilen aksesuar organizerleri kullanarak yerden tasarruf edebilirsiniz. Hem hijyen açısından hem de gardırobunuzda kıyafetlerinize daha çok yer açmak için ayakkabılarınızı ve mont, palto, ceket gibi dış giyim eşyalarınızı gardırobunuzdan çıkarmalısınız. Ayakkabı ve çantalarınızı vestiyer altı dolaplara ya da kapınızın önüne koyabileceğiniz ayakkabılıklara yerleştirebilirsiniz. Çok yer kaplayan paltolarınızı portmantoya asabilir, ceketlerinizi asmak için kapı arkasına yerleştirilen askılardan yararlanabilirsiniz.

Dar Gardıropları Kullanışlı Hale Getirin

Genellikle kıyafetler, gardıroplara rastgele yerleştiriliyor. Bazen aranan kıyafeti bulmak için tüm gardırobu dağıtmak gerekiyor. Kullanıcıların geniş gardıroplara yönelmesinin bir nedeni de bu dağınıklıktan kurtulma isteği oluyor. Oysa kıyafetler kullanım sıklığına ve mevsime göre gardıroba yerleştirildiğinde dar gardıroplar bile oldukça kullanışlı bir hale geliyor. Siz de sık kullandığınız kıyafetleri gardırobun ön raflarına ve çekmecelere koyabilir, nadiren kullandıklarınızı üst raflara yerleştirebilirsiniz. Mevsime uygun olmayan kıyafetleri bavullara kaldırabilir; bazanızda saklayabilirsiniz.

Dolaplar verimli kullanıldığında daha geniş bir gardıroba ihtiyaç kalmıyor. Gardırobunuzu daha kullanışlı hale getirmek için dolap içi raflardan da faydalanabilirsiniz. Tişört, tayt, çorap gibi küçük eşyaları bu raflara yerleştirerek alan tasarrufu sağlayabilirsiniz. Yün kıyafetler kalın oldukları için dolapta çok yer kaplıyor. Bu yüzden yün kazak, hırka gibi giysileri katlayıp rafa dizmek yerine askıya asabilirsiniz. Kıyafetleri askılara tek tek asmak yerine; pantolonların üstüne gömlekleri, elbiselerin üstüne ceketleri asarak diğer giysilerinize daha çok yer açabilirsiniz.

Top