Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Fransız Balkonu Ne Demek?

Fransız Balkonu Ne Demek?

Fransız balkonu son zamanlarda konut projelerinde sıklıkla tercih ediliyor. Peki Fransız balkonu nedir? Konut projelerinde neden Fransız balkonu tercih ediliyor? İşte Fransız balkonuyla ilgili bilinmesi gerekenler…

Fransız balkon yerden tavana kadar uzanan doğramalardan oluşan, önünde maksimum 50 cm’lik bir çıkıntı ve korkuluk bulunan bir balkon türüdür. Fransız balkon camlı olup, tek veya çift kanattan oluşmaktadır. Fransa’daki geleneksel bina anlayışından esinlenerek ülkemizde de yeni konut projelerinde sıkça kullanılmaktadır.

İstanbul’da Beyoğlu, Balat, Galata, Cihangir semtlerinde hem eski tarihi binalarda hem de yeni yapılan pek çok projede Fransız balkonu karşımıza çıkmakta. Dar olması sebebiyle kullanım alanı olarak kısıtlı bir alan olan Fransız balkonlar genellikle çiçeklerle süslenerek şık bir görüntü elde ediliyor.

Güvenli balkon nasıl olur?

Yeni deprem yönetmeliğinde, güvenli balkonlar için şu madde ile açıklama yapılıyor: “Konsol şeklindeki balkonlar, kornişler ve çatı saçakları yalnızca kat döşemelerinin uzantısı olarak yapılacak ve serbest konsol uzunluğu 1.5 metreden çok olmayacaktır. Konsol şeklindeki merpenlerin konsol uzunluğu ise en çok 1.0 metre olacaktır. Bu madde kerpiç duvarlı binalar için geçerli değildir.”

Top