Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evinizi Yeniden Renklendirin, Ev Boyama!

Evinizi Yeniden Renklendirin, Ev Boyama!

Ev boyama, evinizi yenileyip tertemiz bir ortamda yaşamanızı sürdürebilmenizin en kolay ve renkli yollarından biridir. Özellikle baharla birlikte evlerde boya badana işleri hız kazanıp hummalı bir çalışma başlar. Ancak seçtiğiniz boyanın rengi; evinizin konseptiyle, aldığı ışık miktarıyla, eşyalarınızla uyumlu değilse, kötü sonuçlarla karşılaşmanız da kaçınılmazdır.
En sevdiğiniz, size huzur ve dinginlik veren renkleri duvarlarınıza yansıtarak, hayat enerjinizi artırabilir, her yeni güne size canlılık veren renklerle daha iyi hissederek uyanabilirsiniz. Bunun için duvarlarınıza renklendirirken doğru renk seçimi büyük önem taşır.

Doğru Renk Boya Seçilirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Boyama yapılacak alanın yüzey durumu ve kullanılacak boyanın rengine göre, istenilen tona ulaşabilmek için boya genelde 2 ya da 3 kat uygulanmalıdır. Ev boyama için seçilecek en doğru renk, önceden belirlemiş olduğunuzu konsept için en uygun olandır. Örneğin; marina konseptli bir yatak odası tercihinde bulunduysanız, duvarınızda mavi ve beyaz renkleri kullanmak doğru bir seçim olacaktır.
Odanıza giren doğal ışık miktarı, kullanılan yapay ışıklandırmanın nasıl olduğu da doğru renk seçimi açısından önemlidir. Boyalar doğal ve elektrik ışığı altında farklı şekilde yansır. Ayrıca evinize giren doğal ışık, günün farklı saatlerinde farklı etkiler de yaratabilir. Tüm bunları dikkate alarak boyadığınız alan için en doğru renge karar verebilmeniz için öncelikle 1 m²’lik bir alana uygulama yapabilirsiniz. Renk seçimini, o odada en çok kullanmayı planladığınız eşyaların rengini göz önünde bulundurarak yapmayı da atlamamalısınız.

Ev Boyama Öncesi Yapılması Gereken Hazırlıklar Nelerdir?

Seçtiğiniz boyanın, hayalinizdeki gibi sonuç vermesi için duvar yüzeyinde uygulayacağınız ön hazırlıklara dikkat etmeniz büyük önem taşır. Her şeyden önce, boyama yapılacak yüzeydeki eski boya kalıntıları ya da kağıt uygulanmışsa kağıt parçaları iyi bir şekilde temizlenmeli ve yüzey zımparalandıktan sonra üzerinde oluşacak tozlardan arındırılmalıdır. Eğer yüzeyde yine de leke kaldıysa, deterjanlı suyla sabırla temizlenmeli ve duvarın kuruması beklenmelidir. Önceki uygulamalardan ötürü duvarlarda çivi delikleri, çatlaklar varsa bunlar macunla güzelce doldurulduktan sonra tüm duvar astarlanmalıdır. Astarın kurumasını takiben duvarınız boya işlemi için hazır olacaktır.

Hangi Renk, Odanızda Nasıl Etki Yaratır?

Ev boyarken doğru tonda seçilmiş bir yeşil ve mavi, canlandırıcı etkinin yanı sıra aynı zamanda huzur ve rahatlık hissi de yaratır. Ahşap eşyalar ve beyaz tonlarla kombinlenebilecek açık yeşil veya mavi tonlar odanızda aradığınız renk uyumu ve sakinleştirici etkiyi sağlayabilir.
Dilerseniz parlak bir turuncu kullanarak odanızın enerjisini bir anda artırabilirsiniz. Eğer odanız sabah güneşini de alıyorsa bu, yataktan enerjik bir şekilde kalkmanızı garantileyecek bir renk seçimi olacaktır. Daha yumuşak tonlar seviyorsanız, yavruağzına yakın açık turuncu evinizde retro etkiler yaratmanıza, stil sahibi olduğunuzu sergilemenize imkan verir.
Güneşin renklerini odanıza taşımak, ev boyarken sizin için neşeli bir tercih olabilir. Eğer yatak odanızda sarı rengi kullanacaksanız, gözlerinizi açtığınızda canlı bir sarı sizi karşılayacak, bu da güne pozitif uyanmanızı sağlayacaktır. Özellikle beyazla birlikte kullanılan açık tonlardaki sarı, uyarıcı etkiyi de yumuşatacaktır.

Top