Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evinizi Kiraya Vermeden Önce Kiracınızla Paylaşmanız Gereken Bilgiler!

Evinizi Kiraya Vermeden Önce Kiracınızla Paylaşmanız Gereken Bilgiler!

Uzun yıllar birikim yaparak sahip olduğunuz evinizin size ek bir getiri sağlaması için evinizi, emlakçı aracılığıyla kiracıya vermek istiyorsanız, kiracınızla, eviniz hakkındaki detayları konuşmanız yararlı olacaktır. Aksi halde kiracınız, evinizde ikamet ettiği süreç boyunca daha önce bahsedilmeyen özel ve beklenmeyen durumlar karşısında haklı gerekçeler göstererek kira kontratını iptal yoluna gidebilir.

Çevre ve Komşularla İlgili Detayları Paylaşmaktan Çekinmeyin

Evi kiralayacağınız birey ya da aile, ev kiralamak için emlakçıya başvurduklarında, kiralamak istedikleri evle ilgili detaylı veriyi emlakçıdan edinemeyebilirler. Tam bu noktada, evle ilgili tüm detayları bilen kişi olarak sizin devreye girmeniz uygun olur. Kiracınıza özellikle, mahalle ve apartmandaki komşularla ilgili detayları anlatmalısınız. Mahallede adli vakaların yaşanıp yaşanmadığı ve güvenlikle ilgili zaaflar olup olmadığı kiracınızı doğrudan ilgilendiren ve önceden bilgi sahibi olması zor olan konulardır. Hem birey olarak hem de ailesiyle birlikte mutlu ve huzurlu şekilde ikamet etmek isteyenler için bu veriler önemlidir. Kiracıların, evinizde ikametleri sırasında mutlu ve huzurlu olmaları en az çevreleri kadar apartmandaki komşularına da bağlıdır. Sıklıkla aile kavgaları yaşayan, gece geç saatte müzik ve benzeri yollarla gürültü yapan ve mesai saati farklılıkları dolayısıyla temizlik gibi ev işlerini geceleri yapmak durumunda olan komşular, kiracınız için rahatsız edici olabilir. Kiracınıza, komşular konusunda samimi olmanız ve komşu profilleriyle ilgili genel bilgiler vermeniz, yaşanabilecek sorunların en başından engellenmesini sağlayabilir.

Evde Yaşanan Olumsuzluklar ve Evin Aksayan Yönlerini Açıklayın

Kiracılar, kiraladıkları ev hakkındaki bazı özel bilgileri öğrenmek isteyebilirler. Örneğin, evinizi daha önce kiraya verdiğiniz kişi, doğal olan veya doğal olmayan yollarla evinizde vefat ettiyse, bu bilgiyi kiracınız öncelikli olarak sizden duymalıdır. Ölüm ve benzeri konularda hassas olan kişiler, böyle bilgileri sizden değil de komşulardan ya da çevrelerinden duyarlarsa, çeşitli şekillerde rahatsızlık yaşayabilirler. Bu yüzden önceki kiracılarınıza dair bu tür bilgileri kiracınıza anlatmanız yerinde olur. Kanalizasyon sistemindeki sorunlar, soğuk havalarda donan su boruları, sürekli mücadele edilmesi gereken haşereler ve evinizin, ikametini güçleştirecek bunun gibi eve dair aksayan noktaları da ev kiralamak noktasında kiracınızla paylaşmalısınız. Cüzi miktarda harcama yapılarak giderilemeyecek sorunları evinizi kiralamadan önce ortadan kaldırmanız, kiracınızla kontrat süresince problem yaşamamanızı sağlar. Ev sahibi-kiracı arasındaki ilişkiler ve her iki tarafın haklarına dair detaylı makaleleri okumak ve en iyi olanaklarla ev sahibi olmak, gayrimenkul satın almak veya kiralamak için emapark.com ve emapark.az’ı ziyaret edebilir, sunulan avantajlardan kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Top