Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evinizi Daha Da Kısa Sürede Kiralamanıza Yardımcı Olacak Püf Noktaları !

Evinizi Daha Da Kısa Sürede Kiralamanıza Yardımcı Olacak Püf Noktaları !

Bazı püf noktalarına dikkat ederek evinizi kısa sürede kiralamanız mümkün olabilir. Yazımızı okuyarak bu püf noktalarını öğrenebilir, evinizi en kısa sürede kiraya vermek için küçük tüyolardan yardım alabilirsiniz.

İyi Bir Temizlik Şart

Evinizi eşyalarıyla birlikte kiraya veriyorsanız “dip köşe”, eşyasız kiralamayı düşünüyorsanız “pırıl pırıl” görünecek şekilde temizlemeniz, olası kiracılarda pozitif etki bırakır. Eğer fırsatınız varsa, evinizi doğal ışığı yansıtan klasik renklerde boyatabilirsiniz. Bir duvarı mor, diğer duvarı turuncu olan bir evin herkese hitap etmeyeceğini düşünerek krem, beyaz, uçuk ve açık sarı, bej gibi renkleri tercih etmeniz, kiralama potansiyelinizi artıran bir unsurdur. Boya yapmak, hem görünüm açısından hoş bir etki yaratmak, hem de evin daha temiz, ferah görünmesini sağlamak için oldukça etkili olacaktır.

Yaşamsal Tamiratları Mutlaka Yapın

Banyoda bulunan yer karoları kırılmış, mutfak musluğu bozuk olan bir evi siz olsanız kiralar mısınız? Basit gibi görünen bu gibi hasarlar evi bakımsız gösteren önemli detaylar arasındadır. Özellikle kombide veya klimada küçük de olsa arızaların bulunması, pencere çerçevelerinin eskiliği ve hava geçirmesi gibi sorunlar, kiracı adaylarının evinizi kiralamaktan vazgeçmesi için en büyük nedenler arasında yer alır. Evini kısa sürede kiraya vermek isteyen bir ev sahibi olarak gereken bütün tamiratları yaptırmadan amacınıza ulaşamazsınız.

Evinizin En Beğendiğiniz Özelliğini Ön Plana Çıkarın

Her evin kendine has özellikleri vardır. Bu özellikler arasından en iyilerini ortaya çıkararak kiralama işlemini hızlandırabilirsiniz. Örneğin; eviniz sabah güneşini muhteşem bir şekilde alıyorsa, ev kiralamak isteyen potansiyel kişilere evi göstermek için sabah saatlerinde randevu verebilirsiniz. Ya da balkonda övündüğünüz bir barbekünüz varsa, ekstra olarak temizleyip parlatarak alıcılara bu özelliği biraz da abartarak göstermenizde ne sakınca olabilir ki?

Makul Bir Kira Bedeli Belirleyin

Eğer ev sahibi olarak asıl amacınız kısa sürede evinizi kiralamaksa, sizin evinize benzer evlerin fiyatlarını göz önünde bulundurarak biraz daha düşük fiyat belirleyebilir ya da en azından gerçekten evinizin değerini dikkate alarak, uygun bir fiyat verebilirsiniz.

Yaratıcı Olun

Biraz kirayı düşürerek, sosyal medya kanallarını kullanarak, iş yerinde kiralık eviniz olduğunu duyurarak süreci hızlandandırabilirsiniz. Fakat evinizi biran önce kiralamak için aile fertleriniz ya da yakın arkadaşlarınıza bunu önerirken iyi düşünmelisiniz. Çünkü araya giren kiracılık statüsü nedeniyle kişisel ilişkilerinizin zedelenme riski olabilir.

Top