Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evinize En Uygun Duvar Rengini Seçebilmenizin İpuçları!

Evinize En Uygun Duvar Rengini Seçebilmenizin İpuçları!

Evinizde duvar rengini değiştirmeye karar verdiyseniz, büyük bir değişim için hazırsınız demektir. Yeni bir dekora, yeni bir hisse kapılarınızı açmış bulunuyorsunuz. Peki, tam olarak nasıl bir renk istediğinizi biliyor musunuz? Eğer net bir karara varmadıysanız ipuçlarını takip ederek aradığınız rengi bulabilirsiniz.

Oluşturmak istediğiniz tarzı belirleyin

İlk önce evinize girdiğinizde sizi nasıl bir ortamın karşılamasını istediğini düşünmelisiniz. Canlı, kıpır kıpır ve renkleri ile hayat veren bir ev mi yoksa tüm günün yorgunluğunu alacak, dingin ve sakin bir ortam mı? Tam olarak ne istediğinizi biliyorsanız işiniz oldukça kolay. Eğer canlı bir ev istiyorsanız sıcak renklere odaklanmalı, dingin bir ortam yaratmak istiyorsanız pastel tonlara bakmalısınız.

Tüm ailenin fikrini alın ve yeni görüşlere açık olun

Eğer evde sadece siz yaşamıyorsanız diğer bireylerin de fikirlerini almalı, duvar rengi seçimi konusunda onlara da danışmalısınız. Sizin düşündüğünüzden çok farklı bir istek gelse bile her rengin çok farklı tonları olduğunu unutmamalı, her ihtimali ve isteği bir kere olsun değerlendirmelisiniz. Belki de hiç aklınıza gelmeyen bir rengi başkasından duyunca çok beğeneceksiniz.

Hemen bir renk kataloğu edinin ve ilk elemeleri yapın

Duvar rengi konusunda birkaç renge karar verdiyseniz hemen bir renk kataloğu almalı ve istenmeyen renkleri elemelisiniz. Aklınızda olan renklerin tahmin ettiğinizden fazla tonu olacağı için o renkleri hep gözünüzün önünde olacak bir yere koymalı ve hep gözünüzün kaydığı tonu belirlemelisiniz.

Mobilyalarınızda bulunan renklere odaklanın

Seçtiğiniz renkler arasında kafanızı karıştıran seçenekler varsa onları kullanacağınız mobilyaların yanlarına koyarak nasıl durduğuna bakmalısınız. Özellikle çok iddialı renklere sahip mobilyalar kullanıyorsanız daha sade tonların çok daha iyi duracağını göreceksiniz. Seçtiğimiz mobilyalar da zevkinizin bir göstergesi olduğu için sizi yönlendirmelerine izin vermelisiniz.

Kararsız kaldığınız renkleri küçük alanlara uygulamaktan çekinmeyin

Her şeye rağmen seçtiğiniz rengin duvarda nasıl duracağından emin olamıyorsanız duvarların belirli alanlarına bu renkleri uygulayabilir, kendinize 1 hafta gibi bir süre tanıyarak hangisinin içinize sindiğine karar verebilirsiniz. En iyi sonucu almak için de evinizin en çok görünen ve dikkat çeken duvarını seçmelisiniz.

Kuralları yıkın, birden fazla duvar rengi seçin!

Eğer birden fazla renge hayran kaldıysanız ve hiçbirinden vazgeçemiyorsanız hepsini kullanabilirsiniz! Bir odanın her bir duvarını farklı renge boyayabilirsiniz. Kirişleri renklendirebilir ya da bir bant yardımıyla duvarlarınızda farklı renklerle dokular oluşturabilirsiniz. Bu tarz yenilikçi uygulamaları dekorasyon dergilerinden araştırabilirsiniz.

İçinizdeki sesi dinleyin ve zevkinize güvenin

Son olarak eğer bir karar verdiyseniz kesinlikle kendinize ve zevkinize güvenmelisiniz. “Acaba diğeri daha mı iyi olurdu?” demek yerine en doğru rengi seçtiğinize inanmalı ve iç rahatlığı ile yolunuza devam etmelisiniz. Unutmayın duvar rengi kalıcı bir şey değildir, istenildiği zaman rahatlıkla değiştirilebilir.

Top