Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evinizdeki Küçük Alanlar ve Çözümleri

Evinizdeki Küçük Alanlar ve Çözümleri

Evinizdeki Küçük Alanlar ve Çözümleri

Yani evinizdeki küçük alanlar için çözümleri bulmanız. Yaşadığınız yerde bir türlü azalmayan dağınıklıktan şikayetçiyseniz, çözümlerden biri sahip olduğunuz her şeyi bir kenara atmanız. Diğer bir çözüm de eşyalarınızı saklarken daha akıllı yollar kullanmanız. Bütün o eşyalara gerçekten ihtiyacınız olup olmadığı konusunda dikkatlice düşünmekten sizi vazgeçirmeye çalışmasak da bu yazıda olmazsa olmaz olarak gördüğünüz eşyalarınızı saklamak için daha akıllı yöntemler bulmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla sizin için hazırladığımız küçük alanlar için çözümler sayesinde hem evinizi keyifli bir şekilde düzenleyebilir hem de ihtiyacınız olan her şeyin gereksinim duyduğunuzda elinizin altında olacağından emin olabilirsiniz.

Kutuların gücünü kullanın

Çok basit görünebilir ama eğer alanınız eşyalarla dolup taşmaya başladıysa ve bütün bu eşyaların nereye gideceğini bilemiyorsanız bir kutu seti gerçek bir ganimet olabilir. Kutuları içeriklerine göre organize edin. Örneğin, bilgisayar şarjlarını ve kablolarını bir kutuya, saçınız için kullandığınız aletleri bir kutuya, pasta malzemelerini bir kutuya yerleştirebilirsiniz. İçeriğe göre organize edilmiş bu kutular da dolapların raflarında, dolapların üstüne, banyonun bir köşesinde  kendine yer bulabilir. Bu işi profesyonel olarak yapan ünlü organizatör Jeni Aron, içinin rahatlıkla görülmesini sağlayan şeffaf ayakkabı kutularını tavsiye ediyor.

Asmayı deneyin

Küçük alanları genişleten çözümler içinde dikey yerleştirme en eski tavsiyelerden biridir. Ama bu aynı zamanda en kullanışlı tavsiyedir. Hangi eşyaları asacağınıza ve kutularda neleri depolayacağınıza karar verirken, hangilerine her gün ihtiyaç duyduğunuzu belirleyin. Herkesin istediği, her an gereksinim duydunuz şeylere kolaylıkla ulaşmak. Ayrıca her gün gözünüzün önünde olmasını isteğiniz eşyaları da karar verin. Örneğin, takılarınızı asmak mükemmel bir fikir.

Kullanılmayan ya da görünmeyen bir köşeyi değerlendirin

Kullanılmayan ve görünmeye bir köşeye bir dolap eklemek bir kutu seti almaktan ya da bazı eşyalarınızı asmaktan biraz daha fazlasını gerektirir. Ama buna kesinlikle değer. Bir köşeye kullanışlı bir dolap eklemek görünen bütün dağınıklığı yok edebilir. Mesela, banyoda uygun bir duvara ince bir dolap eklemek, banyonuza bambaşka bir hava katabilir.

Hiçbir zaman atmak istemediğiniz eşyalarınız için bir yer belirleyin

Makas, telefon şarjı, marker gibi hangi kutuya koyacağınıza karar veremediğiniz, kesinlikle atmak istemediğiniz küçük eşyalarınız için evinizde küçük bir yer ayarlayın. Bu küçük eşyaların da ev gibi sabit bir yere ihtiyacı var. Onlar için sabit bir alan bulmazsanız, makasınız ya da şarj aletiniz evinizin her köşesinde amaçsızca dolaşır, lüzumsuz bir dağınıklığa yol açar, dahası gereksinim duyduğunuzda asla sizi bulmaz.  İşte bu nedenle küçük ama vazgeçilemez eşyalarınızı bir çekmeceye doldurun.

Top