Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evinizde Kullanışsınız Bölümlerle Barışma Zamanı

Evinizde Kullanışsınız Bölümlerle Barışma Zamanı

Evinizde Kullanışsınız Bölümlerle Barışma Zamanı

Evin kullanışsız bölümleri ve onları nasıl değerlendirebileceğiniz bu yazıda.

Hangi evde oturursanız oturun, aklınızdaki dekorasyona veya sahip olduğunuz eşyalara bir türlü uymayan kullanışsız bölümlerle karşılaşma ihtimaliniz her zaman var. En iyisi, onları benimseyerek dekorasyona katmaya çalışmanız.

Amansız Köşeler

Evlerin en kullanışsız bölümleri genelde ne yapacağınızı bilmediğiniz köşelerdir. Dik açılı olmayan amansız bir köşe ne koltuk, ne masa ne de dolap yaslamanıza imkan verir. Mobilyalarınızla arasında mecburen boşluk bıraktığınız bu köşelere karşı elbette yapabilecekleriniz var.

Kullanışsız köşenin evin neresinde olduğu önemli. Mesela, salondaysa uzun boylu, canlı (ya da yapay) bir bitkiyle veya askılı, birkaç katlı bir saksıyla köşeyi yumuşatabilir ve doğal bir hava yaratabilirsiniz. Kullanışsız köşe mutfaktaysa oraya birkaç katlı bir köşe rafı yerleştirerek onu kiler gibi kullanabilirsiniz.

Koltuk Arkaları ve Dolap Üstleri

Koltuk arkalarındaki ve dolap üstlerindeki boşluklar hemen her evin kullanışsız bölümleri arasındadır. Koltuğunuzla duvar arasındaki boşluk, odayı daha ferah gösterme amacıyla değil isteğiniz dışında oluştuysa burayı görünmez bir depo olarak kullanabilirsiniz. Tablo gibi düz ve büyük parçalar koltuk arkasında fazla karmaşa yaratmadan saklanabilir. Boşluk koltuğunuzun yanındaysa kolçağa yaslayacağınız bir yan sehpayla onu kullanışlı hale getirmeniz mümkün.

Dolap üstlerinde kalan kullanışsız boşluk için çözüm basit. Buralarda, üst üste bir şeyler yığmak yerine, dekoratif saklama kutuları ve hurçlar kullanırsanız göze güzel görünen ideal saklama alanları oluşturursunuz.

Çatı Katı ve Merdiven Altı

Çatı katında veya dubleks bir dairedeyseniz kullanışsız bölümlerin belki de en kullanışsızıyla karşı karşıyasınız: Alçalan çatı ve merdiven altı boşluğu. İkisi için de en garantili çözüm, hazır mobilyaları buraya sığdırmaya çalışmaktan ziyade, ölçülerinize uygun bir dolap veya raf sistemi yaptırmak.

Yalnız bu iki bölümü bir tutmamakta fayda var: Merdiven boşluğu muhtemelen ardiye olarak kullanılacak daha kullanışsız bir bölüm. Ama çatı katı bizzat başınızı soktuğunuz eviniz. Kediler gibi yuva hissini sevenlerdenseniz çatının alçak kısmında uygun bir köşeyi çalışma alanınız veya yatak odanız haline getirebilirsiniz. Hem, oturur veya yatay pozisyonda başınızı tavana çarpmamış olursunuz.

Kapı Arkalar

Son olarak, kapı arkaları da evinizin kullanışsız bölümleri arasında sayılabilir ama buraları değerlendirirken dağınıklık yaratmamaya, düzen sağlamaya özen göstermelisiniz.

Ahşap bir kapının arkasına askılıkla kıyafet asabilirsiniz ama camlı bir kapıda bu, dağınık bir görüntü yaratabilir. Kapınız açık durumdayken duvarla arasında yeterli boşluk varsa askılığı duvara monte edebilirsiniz. Böylece kapı arkasındaki başka bir kullanışsız bölümü değerlendirmiş olursunuz.

Bu ipuçlarının ışığında evinizin kullanışsız bölümlerini değerlendirmenin şimdi tam zamanı!

Evinizde Kullanışsınız Bölümlerle Barışma Zamanı

Top