Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evin Yakınında Gürültülü Bir Mekan Varsa Ne Yapılabilir?

Evin Yakınında Gürültülü Bir Mekan Varsa Ne Yapılabilir?

toplum içerisinde en yaygın görülen şikayet gerekçelerinden biri gürültü kirliliğidir, özellikle evin yakınında gürültülü bir mekan varsa yayılan gürültü apartman sakinlerini rahatsız eder. Bu durumda şikayetçiler hukuk çerçevesinde çeşitli yollara başvurarak sorunu çözmeliler.

Bir arada yaşamanın toplumda belli kuralları vardır. Bu kurallara uymayanlara çeşitli yaptırımlar uygulanır. Apartman, iş yeri, site ve diğer alanlarda çeşitli sebeplerle, diğer insanları rahatsız edecek şekilde yapılan işlerin ve konuşmaların gürültü kirliliği oluşturduğuna tanık oluruz. Bunların arasında özellikle düğün salonları var ki yüksek sesli müzik eşliğinde işletilen ticari kurumlar oldukları için çeşitli sorunlar doğururlar.

Kolluk kuvvetlerine şikayet edilmeli

Düğün salonu işletmek için belli kriterleri uygulamak gerekir. Bu işletmeler özellikle apartmanların alt katında yer alıyorsa çok daha dikkatli bir şekilde yönetilmelidir. Bu salonların iç kısmındaki gürültünün yanı sıra önünde insan kalabalığının oluşması ve çok sayıda aracın salonun önüne park edilmesi alışıldık bir durum haline gelir.

Evin altında düğün salonu varsa üst katlarda oturan bina sahipleri düğün salonu gürültüsünden sık sık yakınabilirler. Özellikle işe giden insanlar için bu sorun işkenceye dönüşebilir.emapark.com verilerine göre bireyler ilk önce diyalog yoluyla bu sorunları çözmeye çalışmalı, çözemedikleri takdirde polise veya zabıtaya şikayette bulunmalı.

Kabahatler Kanunu ne diyor?

Öte yandan düğün salonlarının verdiği en büyük rahatsızlık gürültüden ibaret olmayabilir. Salon önünde toplanan kalabalığın çevreyi kirletme gibi rahatsızlık yaratması da rastlanılan durumlardır. Çevreyi kirletme suçuna da yine Kabahatler Kanunu çerçevesinde yaptırım uygulanır. Salonun önünü kirleten insanlarla ilgili şikayette bulunulduğu takdirde idari para cezası uygulanır.

Ayrıca düğün salonlarının önünde toplanan alkollü bireylerin apartman sakinlerinin huzur ve sükunetini bozacak şekilde rahatsızlık verdiği de görülebilir. Böyle durumda yine aynı kanun çerçevesinde kolluk kuvvetlerine başvurabilirsiniz.mornot.com

Top