Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evin Gerçek Fiyatı Ne Öğrenmek İçin Bilinmesi Gerekenler!

Evin Gerçek Fiyatı Ne Öğrenmek İçin Bilinmesi Gerekenler!

Aileden kalan ya da yıllarca bütçenizden artırarak aldığınız evinizi, daha iyi bir ev için veya başka yatırımlar için satmaya karar verdiniz, peki evinizin gerçek fiyatı ne, doğru miktarı belirlemeniz için neler yapmanız gerekiyor?

Herkes sahip olduğu evin veya evlerinin değerini merak eder. Satmaya niyeti olsa da olmasa da… Kişilerin satış amaçları farklı farklı olsa da gaye birdir: “Evi satarken maksimum kazanç sağlamak.”  İşte bu yüzden de satış öncesinde evin hakkı olan minimum fiyatın öğrenileceği sayısal bir veriye mutlaka ihtiyaç duymaya başlanır. Bu satış süreci ile ilgili yol haritasının daha kolay belirlenmesini de sağlayacaktır. Yıllardır elinizde tuttuğunuz yatırımınızın geri dönüşünün sizi ne kadar memnun edeceğini öğrenmek itiraf edin, heyecan verici değil mi? “Evimin gerçek değeri ne?”   Bu mucizevi rakama ulaşabilmeniz için işte size bir kaç tüyo.

İnternetten Tahmini Olarak Evin Değerini Öğrenin

Evinizin değerini öğrenmek için iyi bir başlangıç yapmak istiyorsanız öncelikle internet üzerinden kısa bir araştırma yapabilirsiniz. Emlak sitelerinde bulunan “Evinizin Değerini Hesaplama” sayfalarına evinizin bilgilerini yazarak sizin için yapılacak yaklaşık fiyatlandırmayı görebilirsiniz. Yalnız bu sayfalarda çıkan değer ortalama rakamlardır. Verilen değer sizin evinize uygun olmayabilir, sizi yanıltmasın. Çünkü bu hesaplama araçları hiç bir zaman evler ile ilgili geniş bir veri tabanına sahip bir ekspertizin yerini tutamaz.

Gayrimenkul Şirketlerinden Ekspertiz Fiyatı Alın

Gayrimenkul şirketleri gerekli piyasa analizlerini yaparak ve 90 gün içinde satılan evler arasındaki yaşı, oda sayısı, mahallesi gibi benzer özellikleri bulunan evleri kıyaslayarak, müşterilerine sağlıklı bir “Evimin değeri ne kadar?” araştırma verisi sunarlar.

Rekabet Edin

Kısa sürede ev satmak, çok uzun süre beklememek için komşularınızın fiyat, nitelik dengelerini sıkı takibe alın. Onların sundukları evlerin özellikleri ile sizinkileri kıyaslayın. Eğer onlardan yüksek ücretler talep ettiyseniz, potansiyel müşterilerinize bunun nedenlerini anlatın.

Uygun Fiyatı Sunun

İnsanları ev fiyatlarını internet üzerinden araştırırken genelde bütçelerinin biraz üzerinde ve biraz altında fiyat aralığı belirlerler aramalarını buna göre yaparlar. Pazarlık payını göz önünde bulundurarak satmak istediğiniz rakamın çok üzerinde fiyat belirlerseniz potansiyel müşterilerinizi fiyat filtreleme seçenekleri sebebiyle kaçırabilirsiniz. emapark.com ve emapark.az sayfasından inceleyebilirsiniz.

Objektif Olun

Herkes evinin diğer evlerden daha değerli olduğunu düşünür ve ona değer biçerken cömert davranır. Gerçekten de geçen yıllar ve piyasa eve doğru fiyatın belirlenmesinde durumu zorlaştırır. Ancak müşteriden istenecek fiyata karar verirken piyasayı ve ekspertiz değerini göz önünde bulundurmak gerekir. Olması gerekenden çok yüksek fiyat talep ederseniz, uzun süre bekledikten sonra fiyatı düşürmek zorunda kalabilirsiniz.

Top