Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Ev Satmak İçin Yılın En Uygun Dönemi Hangisi?

Ev Satmak İçin Yılın En Uygun Dönemi Hangisi?

Yıl içinde ev almak için olduğu kadar ev satmak için de uygun olan dönemler mevcut. Evinizi yılın belirli zaman aralıklarında satışa çıkararak kazancınızı en üst noktalara taşıyabilir, böylece maksimum kâr elde edebilirsiniz.Şehirden şehire farklılık göstermekle birlikte,

Öncelikle Evinizin Gerçek Değerini Belirlemelisiniz

Evinizi satmaya karar verdiğinizde doğru bir başlangıç yapabilmek ve satış aşamasında sorun yaşamamak için ilk olarak evinizin gerçek değerini öğrenmeniz gerekir. Bu konuda size en net sonuçları ise ekspertiz hizmetleri verir. Evinizi ekspertiz ettirdiğiniz takdirde dairenizin yapısal özelliklerini, tesisat kaçaklarını ya da evinizde bulunabilecek riskli malzemeleri öğrenmiş olursunuz. Ekspertiz sonuçları satış esnasında problem yaşama ihtimalinizi en aza indirirken aynı zamanda bir takım yasal gereklilikleri de öğrenmenizi sağladığı için sizi konuya hakim kılar. 

Evinizin gerçek değerini belirledikten sonraki diğer aşama ise ortaya çıkan fiyatın üzerine pazarlık payıyla birlikte kâr payını eklemektir. Pazarlık payıyla beraber düşebileceğiniz en alt tutarı belirleyebilir, bu tutarın üzerine toplamda yaklaşık % 10 – % 15 arası bir değer ekleyebilirsiniz. Eğer evinizi yılın doğru zamanında satışa çıkarırsanız bu % 15’lik kârın tümünü elde edebilirsiniz. Ancak aceleyle veya yanlış zamanda satılacak evlerde pazarlıkla beraber ancak en düşük kâr oranına ulaşılabilir. 

Ev Satmak İçin Yılın En İyi Zamanı

Kış aylarında olumsuz hava koşullarından dolayı ve okullar devam ettiği için taşınmak oldukça zorlaşır. Bu da kış aylarında konut satış oranlarının yavaşlamasına ve düşmesine sebep olur. Bu yüzden kış aylarında ev fiyatları oldukça düşer ve satıştan elde edilebilecek kazanç en alt seviyeye iner. 

Baharla birlikte, özellikle Mayıs ayında havalar iyileşmeye başladığı ve tatil sezonuna girildiği için ev satış grafiği yükselişe geçer. Bu dönemde evinizi satışa çıkararak yaz dönemi boyunca bekleyebilirsiniz. Evinizi yanlış zamanda satışa sunmak kadar acele etmek de aynı derecede riskli bir tavırdır. Bu noktada yapılabilecek en doğru hareket; bahar ve yaz ayları boyunca evinize talep ettiğiniz tutarın verilmesini beklemek, diğer yandan bu tutara en yakın teklif verenlere evin satışta kalacağı dönemi bildirmektir. Böylece bu süre zarfında evinizi istediğiniz tutara satma ihtimaliniz güçlenirken, aynı zamanda belirtilen süreyi kabul eden adayları da kaçırmamış olursunuz. 

Mayıs ayının ortalarından itibaren artışa geçen ev satışları, Eylül ayının başından itibaren düşmeye başlar. Evinizin satış işleminden en yüksek kârı elde etmek istiyorsanız yaklaşık 4 ay süren bu dönemi değerlendirebilrsiniz.

Evinizi ne zaman satacağınızı öğrendiğinize göre emapark.com ve emapark.az ‘da ilanınızı yayınlayabilir, geniş kitlelere ulaşarak kısa sürede satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.  

Top