Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Ev Satışını Zorlaştıran 6 Önemli Hata!

Ev Satışını Zorlaştıran 6 Önemli Hata!

Ev Satışını Zorlaştıran,,,

Evlerimiz bizi yansıtıyor olabilir, bu da içinde yaşadığımız sürece keyifli bir yaşamımız olmasına önemli bir ölçüde katkıda bulunuyor. Ancak evin satılması aşamasına gelindiğinde, evi bu özelliklerinden sıyırmak ve bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor.

Evinizi kötü gösteren fotoğraflar

Evinizi satışa çıkarmanın ilk adımı bugün İnternet üzerinden gerçekleşiyor, bu da alıcıların evinizi görmek isteyip istemediğini fotoğraflar üzerinden karar vermesi demek. Fotoğraflarınızı çekmeden önce evinizi düzenleyin ve bu fotoğrafları çekmek için asla karanlık saatleri tercih etmeyin. Kaliteli bir kamera ile evi geniş gösteren açılar yakamaya çalışın, fotoğrafların karanlık çıkmasına sebep olacak ters ışıktan kaçının – yani odaları tam pencerelerin karşısından çekmeyin.

Ahşap döşemenin üzerini kaplayan halılar

Birçok kişi, ahşap döşemeyi halılara tercih eder. Çünkü ahşap döşeme daha temiz görünür, kiri içerisinde hapsetmez, bir tasarım ögesi olarak niteliklidir ve özellikle alerji sorunu olan kişilerin tercihidirler. Eğer pırıl pırıl ahşap döşemeleriniz varsa, halıları kaldırın ve ahşabı gösterin. Biraz yıpranmış bir görüntüleri varsa da, kolaylıkla bakımlarını yaptırabilirsiniz. Bırakın, halıyla kaplamak isteyip istemediğine alıcı karar versin.

Tavanları süsleyen gösterişli avizeler

Güzel bir avize bir yemek odasını canlandırabilir, ancak aynı zamanda sade aydınlatma elemanlarından hoşlanan alıcıları itebilir. Zevkinize uyan ve sizin için özel bir anlamı bulunan bir avizeye sahip olmanız harika, ancak sıra evinizi satmaya geldiğinde avizeyi kaldırmayı ve daha basit aydınlatmalar kullanmayı tercih edin.

Rengarenk bir çocuk odası

Küçük çocukların, büyük hayal dünyaları vardır. Ancak bir çocuk odasını bir Disneyland etkinliğine çevirmeniz ve evinizi o şekilde satışa çıkarmanız, ev satışını zorlaştıran detaylar arasında yer alabilir. Çünkü alıcılar bu odayı bir çalışma odası olarak kullanmak isteyebilir, veya çocukları lise çağında olabilir ve müşterilerinize duvar kağıdı gibi ögelerin kaldırılması uğraştırıcı bir iş gibi gelebilir.

Eski mutfak ve banyolar

Mutfaklar ve banyolar, potansiyel alıcıların en çok dikkat ettikleri noktadan biri. Eğer bu alanlarınızı en son yenilemenizin üzerinden uzun zaman geçtiyse, daha temiz ve sade bir görünüm yakalamak adına değişiklik yapmanın zamanı gelmiş demektir. Bunun yanı sıra, ev bir süredir kullanılmadıysa mutfağınız ve banyonuz kirlenmiş olabilir. Alıcılar ziyarete gelmeden önce mutlaka bu alanların temiz olmasına dikkat edin.

Sigara kokusu zamanla tüm eve siner; halılar, perdeler, ahşap elemanlar gibi birçok alanı kaplar. Bu koku ise ev satışını zorlaştıran önemli bir etkendir. Sigara kokusundan kurtulmak büyük bir iş olabilir, ancak imkansız değil. Duvarları ve tavanları boyatmak, halılardan kurtulmak ve derinlemesine temizlik yapmak bu konuda oldukça yardımcı olabilir.

Evinizi satmak istiyorsanız www.emapark.com‘a ilan verebilir, ilanınızın her gün yüzlerce kişi tarafından görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Top