Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Ev Satın Almaya Hazır Olduğunuzun İşareti 5 Durum

Ev Satın Almaya Hazır Olduğunuzun İşareti 5 Durum

Ev kavramı ilk çağlarda yaşayan insanlar için; sert hava koşullarından korunmak ve sadece uyumak için kullandıkları basit barınaklardan oluşurken günümüzde, gerek bireysel gerekse aile olarak bir arada yaşanılan sosyal birimlerdir. Hemen hemen herkesin hayali ise kendisine ait bir ev sahibi olmaktır.

Bankaların ve büyük inşaat firmalarının tüketiciye sağladığı uygun kredi olanakları ile artık kendinize ait bir eve sahip olmak, bir hayalden gerçeğe dönüşüyor. Ev almak için gerekli olan finansmanın tamamına sahip olmadan, cazip faiz oranları ile konut kredisi kullanarak artık ev sahibi olabilirsiniz. Peki ev almak için hazır mısınız?

1-Geleceğinize Yatırım Yapmaya Karar Verdiyseniz

Ev almaya hazır olduğunuzun en büyük işareti; geleceğinizi düşünmeye başlamanızdır. Bir aile kurmak ve çocuk sahibi olmaya karar vermek ise geleceğiniz için vereceğiniz en önemli kararlardır. Bu önemli kararlar ile beraber bir ev sahibi olma düşüncesi de hayatınıza girer.

2-Eviniz İle İlgili Hayallerinizin Gerçeğe Dönüşmesine Hazırsanız

Dekorasyon konusunda profesyonel eğitim almasanız da, herkesin hayalinde yaşamak istediği ve dekore ettiği bir ev vardır. Eğer son günlerde sık sık dekorasyon dergilerine bakıyorsanız ve hayalinizdeki eve, hayalinizden eşyalar alıp yerleştiriyorsanız bir ev satın alma zamanınız gelmiş demektir. Bir ev almak, hayallerinizde yaşattığınız evin gerçeğe dönüşmesine olanak verir. Kendinize ait evinizde, küçük olan mutfağınızı salon ile birleştirmek veya iki küçük oda arasındaki duvarı kaldırmak sadece evinize çağıracağınız ustanın maharetine kalır.

3-Anılarınızı Biriktirmeye Karar Verdiyseniz

Devamlı taşınmak, eşyalarınızın yıpranması ve taşınma masrafları nedeniyle bütçenize vereceği zararların yanı sıra anılarınızı da sürekli başka başka evlerde bırakmanıza neden olur. Arkadaşlarınızla yenen mutlu yemekler, bebeğinizin ilk ağlaması, kendinizi ait hissettiğiniz mahalle ve iyi komşuluk ilişkileriniz eski evinizde ve çevrenizde kalır. Ayrıca her ev değiştirdiğinizde, evin büyüklüğüne veya küçüklüğüne göre dekorasyonu da değiştirmeniz, basit de olsa tadilat işlemleri yapmanız, yeni eşyalar almanız veya çok sevdiğiniz bazı eşyalarınızı arkanızda bırakmanız gerekir. Artık bu masraflar, satın almayı düşündüğünüz evin peşinatı kadar bir rakama ulaştıysa bir ev sahibi olma vaktiniz gelmiş demektir. Kendi evinize sahip olmanız, anılarınızla ve sevdiklerinizle birlikte yaşlanmanızı sağlar.

4-Taşınma Stresinden Bıktıysanız

Taşınma, insan hayatında stres yaratan en büyük faktörlerden birisidir. Özellikle çalışanlar için yeni bir evin tam anlamıyla yerleşmesi haftalar alabilir. Ayrıca doğal gaz, elektrik ve su abonelikleri ile adres değişimi gibi bürokratik işlemler özellikle büyük şehirlerde uzun zaman gerektirir. Eğer ev taşıyan arkadaşlarınıza tüm bu işlemleri hiç tereddüt etmeden anlatabiliyorsanız artık sizin bir ev sahibi olma vaktiniz gelmiş demektir.

5-Gereksiz Harcamaların Aslında Gerçekten Gereksiz Harcamalar Olduğunu Fark Ettiyseniz

Eğer yeni çıkan teknolojik oyuncaklar sizi heyecanlandırmıyorsa, sadece hafta sonları dışarı eğlenmeye çıkıyorsanız, tatillerde harita üzerinde görmediğiniz yer bulamıyorsanız birikimlerinizi ev satın alarak değerlendirme aşamasına ulaşmışsınız demektir.

Tüm işaretleri izlediğinizde ev satın alma vaktinizin geldiğini düşünüyorsanız hemen emapark.com ve emapark.az ‘a girin, size en uygun evi kolayca bulun!

Top