Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Ev Satın Almadan Önce Gözden Geçirmeniz Gerekenler!

Ev Satın Almadan Önce Gözden Geçirmeniz Gerekenler!

Ev satın alma kararı aslında oldukça zor bir karardır. Tüm açılardan iyice düşünüp satın almanız gerekir. Eğer daha çok yatırım yapma amacı güdüyorsanız bu konuda da ayrıca düşünmeniz gereken noktalar olacaktır. 

Her şeyin hazır olduğunu hissediyorsunuz ancak aklınıza takılan, daha çok gölgede kalmış alanlar olduğunu düşünüyorsunuz. O zaman bir liste yapın ve aşağıdaki konuların hepsini teker teker üzerinden geçin. 

Çevre ve mahalle kontrolü yapın

Ne olursa olsun hayatınızın belirli bir bölümünü burada geçireceksiniz. Örneğin bir semtin ucuz olması sizin bu alandan yana tercih yapmanıza neden oluyorsa çevre faktörünü bir kez daha göz önüne alın. Semt olarak nasıl bir yapıya sahip, daha önce herhangi bir sorun yaşanmış mı ya da sosyal imkanlar konusunda size neler sağlayabilecek? Tüm bu soruların cevaplarını verebildiğinizden emin olun.

Minik düzenleme işlemlerini göz önüne alın

Ev satın almak yalnızca yepyeni bir binadan satın alım yapmak değildir. Durumu size uygun olan, yaşanabilir olduğunu düşündüğünüz evi de satın almak isteyebilirsiniz. Burada yapmanız gereken tadilat durumunun ne yoğunlukta olduğunu kontrol edin. Örneğin tüm banyoyu mu baştan yapmanız gerekecek yoksa kapıları değiştirdiğinizde yenilenmiş bir ev mi elde edeceksiniz? Bu soruların cevapları da hazır olsun. 

İstekleriniz konusunda açık olun

Satın aldığınız evde yalnız yaşamayacaksanız birlikte yaşayacağınız kişinin de düşüncelerine değer verin. Uzun soluklu bir oturma olacağını düşünürseniz ileride aksaklıklar çıkmaması ve daha büyük masrafların ortada bir anda belivermemesi için isteklerinizi ortaya dökün. Eşiniz de sizinle aynı noktada mı yoksa daha farklı isteklere sahip mi? Eğer bu soruların cevaplarını önceden bilirseniz para durumunuzu da ayarlamış olursunuz.

Yedekte her zaman paranız olsun

Bu başlığı seçmemizin asıl nedeni ev konusunda her zaman ekstra maliyetlerin çıkabileceği gerçeği. Yalnızca eşyaları taşırken dahi eve gelebilecek herhangi bir zararı karşılayabilmek, daha rahat hareket edebilmek, sorunları daha kısa sürede çözebilmek adına yedek olarak masraf adı altında biriktirdiğiniz ya da belirlediğiniz bir paranız olsun. Böylece son dakika sorunlarını daha kolay bir şekilde çözebilirsiniz.

Doğru zamanda doğru evi almaya özen gösterin

Eğer ev satın almayı planlıyorsanız gayrimenkul sektörünü bir süre yakından takip etmeniz gerecek. Örneğin sizin işinizi kolaylaştıracak kredi fırsatları mevcut mu yoksa bu şekilde belirli bir süre devam edeceği mi öngörülüyor? Yoksa yatırım yapmak istediğiniz alanda değer kaybı mı yaşanıyor? Gayrimenkul geleceğe de yatırım olacağı için her zaman iyi karar vermeli, paranızın doğru bir şekilde geleceğe dönüştüğünden emin olmalısınız. 

Yeni evinizde size şimdiden mutlu bir hayat dileriz.

Top