Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Ev Sahibi Olmasanız Da Kiracı Olarak ta  Kendi Eviniz Gibi Hissedebilirsiniz!

Ev Sahibi Olmasanız Da Kiracı Olarak ta Kendi Eviniz Gibi Hissedebilirsiniz!

Bir ev sahibi olmayı kim istemez? Elbette hepimiz kendimize ait bir evimiz olsun isteriz. Hatta bir ev sahibi olmak belki de en çok hayalini kurduğumuz şeylerden biridir. Bunun tek sebebi bir şeye sahip olma, mülkiyet edinme hissi değildir. Aslında bir eve sahip olmanın en güzel yanı, onu dilediğiniz gibi kullanma ve değiştirme imkânına sahip olmaktır. Kimseye hesap vermeden duvarlarını boyayabileceğiniz, hatta istemediğiniz duvarları yıkıp odaları birleştirebileceğiniz, yapacağınız hiçbir masrafı boşa olarak görmeyeceğiniz bir şeye sahip olmak gerçekten de çok güzel bir histir. Öte yandan içinde bulunduğumuz çağda bir ev sahibi olmak o kadar da kolay değil. Hele ki İstanbul, Ankara ya da İzmir gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız bir ev sahibi olabilmenin birkaç on yıla yayılan borçlar altına girmek anlamına geldiğini de biliyorsunuzdur. Bunun sonucunda pek çoğumuz kiralık evlerde yaşamımızı sürdürüyoruz. Ama kiracı olmak da sonuçta dünyanın sonu değil. Size istediğiniz zaman semt ya da şehir değiştirme özgürlüğü sunması gibi çeşitli avantajları da olan kiracılık maceranızı bir ev sahibi olma hissiyatıyla bir parça olsun yakınlaştırmak istiyorsanız, tam yerine geldiniz! Bu yazımızda kiralık evinizde yapabileceğiniz basit ve az masraflı değişikliklerden oluşan bir derleme hazırladık. Bu küçük ama etkili değişiklikler, kiralık evinizi tıpkı kendi eviniz gibi benimsemenize yardımcı olacak.

İşe duvarlardan başlayın

Elbette kiralık bir evde yapılabilecek en kolay değişikliklerden biri duvarları boyamak. Genellikle ev sahibinizle aranızda bir soruna da yol açmayacak bu türden küçük bir tadilat sayesinde hem eviniz daha yeni ve temiz görünür, hem de istediğiniz renkleri kullanma imkânına sahip olursunuz. Duvarlarınız halihazırda istediğiniz renkte ise duvar stickerları ile de evinizi özelleştirebilirsiniz.

Sabit mobilyalarda küçük değişiklikler

Banyo ve mutfak dolapları ya da gömme dolaplar gibi evin demirbaşlarından olan eşyaları değiştirmeniz genellikle pek kolay değildir. Üstelik bu türden bir masrafı kiracı olarak üstlenmek istememeniz de gayet doğaldır. Ama küçük değişikliklerle bu eşyaları kendinize özel hale getirebilirsiniz. Örneğin dolap ve çekmece kulplarını kolayca değiştirebilirsiniz. Üstelik taşınırken bunları kolayca söküp götürme şansınız da var, bu yüzden ölü bir yatırım olarak görmenize de gerek yok.

Sökülebilir duvar kağıtları

Duvarlarınızda kalıcı bir değişiklik yapmak istemiyorsanız, yeni nesil sökülebilir duvar kağıtları da sizin için iyi bir çözüm olabilir. Çıkarıldığında arkasında iz bırakmayan bu duvar kağıtlarıyla her odada farklı bir hava yaratmanız mümkün.

Zeminler

Kiracı olduğunuz evin zeminlerini değiştirmek de hemen hemen imkânsızdır. Ama çok da hoşunuza gitmeyen zeminleri halı ya da kilimler yardımı ile bir parça olsun kapatmak her zaman mümkün.

Perde değişikliği

Perde alışverişi de evinizdeki pencere adedine ve bunların büyüklüklerine bağlı olarak oldukça masraflı olabilir. Ancak perdelerin evinizin bütün havasını değiştirebilecek güçlü bir potansiyeli olduğunu unutmayın. Bu yüzden bu iş için bir parça bütçe ayırarak oldukça başarılı sonuçlar elde etmeniz mümkündür.

Kalorifer peteklerinizi kaplayın

Bir kiracı için kalorifer peteklerini değiştirmek herhalde hiç yapılmayacaklar listesine bile giremeyecek kadar “yapılmayacak” bir iştir. Ancak basit kaplamalar yardımı ile çirkin bulduğunuz kalorifer peteklerinizi kolayca kendi dekorasyonunuza adapte edebilirsiniz.

Kolay monte edilen raflar

Kendi başınıza kolayca monte edebileceğiniz rafları hazır olarak pek çok yapı marketten temin etmeniz mümkün. Duvarınızda mümkün olduğunca az iz bırakan bu birbirinden şık raflar, hem size fazladan depolama alanı yaratacak, hem de evdeki yabancılık hissini atmanıza yardımcı olacaktır.

Top