Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

En İyi Gayrimenkul Yatırımı Hangisidir?

En İyi Gayrimenkul Yatırımı Hangisidir?

Gayrimenkul dünyada ve ülkemizde en çok yatırımı yapılan araçlardan biri. Konut ve iş yerleri ise son yıllarda çevresel faktörlerin etkisiyle değer kazanması nedeniyle en iyi gayrimenkul yatırımları olarak öne çıkıyor.

Konut ve iş yeri en çok kazandıran yatırım

Konut ve iş yerleri, yerin değer kazanması ve kira geliri sağlaması nedeniyle uzun vadeli en iyi gayrimenkul yatırımı olmaya devam ediyor. Sahil bantlarında, lüks semtlerde cazip yatırım aracı olan konut ve iş yerleri, satış sırasında ve kiraya verildiğinde mülk sahibinin çalışmaya gerek duymadan yıllarca geçimini sağladığı en iyi gayrimenkul yatırımı oluyor. Konut ve iş yerlerinin bir diğer avantajı da yıllar geçtikçe değer kazanması. İmarda yapılan değişikliklerle, ücra bir yer, şehir merkezi haline gelen bir bölge olabiliyor. Düşük bir fiyatla aldığınız gayrimenkulün fiyatı, uzun vadede kat kat artarak ciddi bir para kazandırıyor. Bu durum gayrimenkulün değerinin bir servete dönüşmesinde neden oluyor.

Arsa en kazançlı yatırım

Ekonomistler, en iyi gayrimenkul yatırımı tercihinin gelecek planlamasıyla yapılan yatırım olduğunu belirtiyor. İmara açık olan ve üstüne bina yapılabilen, belediye sınırları içindeki arsalar, şehrin gelişimi ve yayılmasıyla birlikte ilerleyen yıllarda servet kazandırıyor. Arsa alınan bölgenin imar koşulları incelenerek yatırım yapılması tavsiye ediliyor. Yıllarca hiçbir hareketlilik olmayan, ulaşımı zor ve ıssız yerlerden arsa almak, uzmanlar tarafından ölü yatırım olarak değerlendiriliyor. Arsanın imarlı olması ve turizm alanına uygun olması da ayrı bir avantaj sağlıyor. Uzun vadede değer kazanan arsa yatırımı, en iyi gayrimenkul yatırımı olarak görülüyor.

Arazi ve tarlaya yatırım

İmara kapalı, üzerine herhangi bir bina yapılamayan araziler, ilerleyen yıllarda imara açılarak değer kazanabiliyor. Bu arazi, bulunduğu belediye tarafından imara açılırsa daha kısa sürede olabilir. Arsadan daha uygun olmasıyla imara açılma ihtimali olan araziler, ileride bina yapılmasına olanak tanıması halinde, satışı arsadan daha ucuz olmasıyla cazip görünüyor, ancak imar sorunu nedeniyle risk taşıyor. Tarla ise, tarım yapılan kırsal bölgelerde, yatırım aracı olarak tercih ediliyor. Tarlaya yatırım yapmak, toprağın verimliliği, iklim ve sulama durumu göz önüne alınarak doğru yapıldığında yüksek kar getiriyor.

Hisse senetleri ve yatırım ortaklığı

Gayrimenkul şirketlerinin hisse senetleri ve yatırım ortaklığı, en çok kazandıran yatırım araçları olarak son yıllarda öne çıkıyor. Ancak bu uzun vadeli bir yatırım olan arsa veya konutta olduğu gibi kısa vadede yüksek kazandıran değil, banka hisseleri gibi, uzun vadede az kazandıran yöntemler arasında yer alıyor. Gayrimenkule yatırım yapmak istiyorsanız, tüm şehirlerdeki yatırım imkanlarını emapark.comadresinde inceleyebilirsiniz

Top