Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Kitaplarımız İçin Kitaplıklara Küçük Dokunuşlar

Kitaplarımız İçin Kitaplıklara Küçük Dokunuşlar

Kitaplarımız İçin Kitaplıklara Küçük Dokunuşlar

Yalnız kaldığımız zamanlarda en iyi arkadaşlarımız olan kitaplarımızı yıpranmadan muhafaza etmek için evlerimizde bulundurduğumuz kitaplıklar, aynı zamanda evlerimizde çok şık dekoratif detaylar haline de getirilebiliyor. Ancak karışık ve göz yoran bir kitaplık, evlerde tam aksine hoş olmayan dağınık bir görüntüye sebebiyet verebiliyor. Özellikle kitap tutkunları için evlerinde kitaplarını sergileyecekleri büyük kitaplıkların düzenli ve ahenkli bir görünüme sahip olması, kitaplara verilen önemi de yansıtıyor. Kitaplık düzenini sağlama konusunda edinilebilecek bazı küçük fikir ve öneriler ile şık ve düzenli görünen kitaplıklara sahip olabilirsiniz.

Kitaplıklara Küçük Dokunuşlar

Kitaplık düzeninizi oluştururken, öncelikle kitaplarınızı nasıl sıralayacağınıza karar vermelisiniz. Kitaplığınızda hoş bir görünüm elde etmek adına her bir rafa aynı ve benzer renk tonlarından oluşan kitapları yerleştirerek renkler sayesinde bir ahenk sağlayabilirsiniz. Örneğin; en üst rafa kırmızı, turuncu, pembe tonlarındaki kitapları yerleştirip, bir alt rafa mavi ve lacivert tonlarındaki kitaplarınızı yerleştirmek gibi.

Dilerseniz kitaplarınızı boy sırasına dizerek yerleştirebilirsiniz. En büyük boyutlu kitabı ortaya gelecek şekilde yerleştirip, sağa ve sola doğru boyları küçülecek şekilde diğer kitaplarınızı sıralayarak hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. Kitaplarınızı dik şekilde yerleştirmenin sıradan olduğunu düşünüyorsanız, kitaplığınızın bir katına düz, diğer katına ise yatay olarak boy ve renk düzeni oluşturacak şekilde kitaplarınızı yerleştirebilirsiniz. Kitaplıklarınızı bu küçük dokunuşlarla farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Dekoratif Objeler Kitaplarla Buluşuyor

Kitaplarınızı göz zevkiniz ve kullanım kolaylığınıza göre kitaplığınıza yerleştirdiniz. Peki daha fazlasına sahip olmak ister misiniz? Kitaplığınızı evinizin en hoş köşelerinden birine dönüştürmek tamamen sizin elinizde. Kitaplarınızın önüne koyacağınız küçük dekoratif eşyalar ile kitaplığınızı çok şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kitaplarınızın yanına yerleştireceğiniz farklı figürlerden oluşan kitap tutacakları, rafların boş kalan yerlerine iliştireceğiniz şık mumlar, birbiriyle uyum içerisinde olan değişik ve dikkat çekici minik objeler ile oldukça hoş bir kitaplığa sahip olabilirsiniz. Kitaplığınızda boş bırakabileceğiniz bir raf bulunuyorsa, bu rafı dekoratif eşyalar için ayırabilir, kendi zevkinize hitap eden objelerle süsleyebilirsiniz. Kitaplarınızın arasında dikkat çekecek bu dekoratif alan ile, kitaplığınıza oldukça şık bir hava katabilirsiniz.

Yaratıcı Kitaplıklar

Düz kitaplıklar size sıkıcı gelmeye başladıysa, kitaplığınızda küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Bir marangozdan yardım alarak kitaplığınızın şeklini değiştirebilir, belki bir rafını çapraz gelecek şekilde kestirebilir veya küçük bölmeler oluşturabilirsiniz. Bu bölmelere baş harflerinizden oluşan küçük objeler yerleştirebilirsiniz. Böyle bir imkanınız bulunmuyorsa, sizin için çok özel olan kitaplardan oluşan özel bir raf oluşturabilirsiniz.

En sevdiğiniz yazarın imzası bulunan kitabı, en sevdiğiniz kalem veya sizin için özel olan bir objeyle birlikte yanına birkaç dekoratif mum yerleştirerek kitaplığınızda küçük, özel bir alan oluşturabilirsiniz. Farklı kapak tasarımları bulunan kitaplarınızı bir rafta toplayarak dikkat çekici bir bölme oluşturabilir veya kitaplarınızı hoş malzemelerle kaplayarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kitaplarımız İçin Kitaplıklara Küçük Dokunuşlar

Top