Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Emlakçının Ya Da Ev Sahibinin Pazarlık Yapmaya Hazır Olduğunun Belirtileri Nelerdir?

Emlakçının Ya Da Ev Sahibinin Pazarlık Yapmaya Hazır Olduğunun Belirtileri Nelerdir?

Bir yer kiralamadan veya satın almadan önce satıcınızın pazarlık yapmaya hazır olup olmadığını öğrenmek istemez misiniz? Çoğu kişi bu durumlarda, karşısındakinin anlık durumuna göre karar veriyor. Eğer karşınızdaki kişi işini gerçekten bilen birisi ise pazarlık imkanınız ya hiç olmuyor, ya da çok az pazarlık yapılabiliyor. Bu durumların önüne geçmek ve ev sahibinizin gerçekten pazarlık yapıp yapmak istemediğini öğrenmek istiyorsanız bu yazı tam size göre!

Ev sahibi veya emlak ile ilgili bilgiler edinin

Bu bilgileri edinmek, emlakta pazarlık yapmadan önce işinize yarayabilir. Zira ev sahibinin hiç olmadığı kader acelesi olabilir. Bu yüzden evini bir an önce satmak istiyor olabilir. Örneğin acil olarak ödemesi gereken bir borcu var ise, bu borcu da evini satarak ödemeyi düşünüyorsa, bu durumda, bir an önce sizden alacağı paraya ihtiyacı vardır. Belki de ev sahibinin önüne çıkan ilk alıcı olduğunuzda sizin teklifinizi kabul edebilir.

Rekabetin az olduğu zamanlarda ise emlaklar biraz daha insaflı olabilir. Örneğin kış zamanlarında ülkemizde ev arayan kişiler genellikle az olur. İnsanlar kış koşulları altında taşınmak istemeyeceği için genellikle bahar veya yaz aylarını tercih ederler. Geriye kalan aylarda ise emlaklar veya ev satıcıları evlerini satarken rekabet az olduğu için daha fazla pazarlık yapmak isteyebilirler. Böylece pazarlıkta güçlü olan taraf siz olabilirsiniz.

Fiziki özellikleri ihmal etmeyin ve ilanları dikkatli tarayın

Emlakta pazarlık yapmadan önce satın almak istediğiniz yerin durumuna bakın. Ev hor kullanılmış görünüyorsa, bu durum pazarlıkta elinizi güçlendirmeye yetecektir. Evin eksiklikleri ev sahibini pazarlık yapmaya itebilir.

Ev sahibi için zaman paradan önemli ise bu durumda satacağı ev için düşük fiyat verme olasılığı yüksektir. Yani bu tarz ilanlar gördüğünüzde pazarlık aralığınızın geniş olduğunu unutmayın. Fakat ortalamanın çok altında bir fiyat ile satışta ise, dikkatli olmakta fayda var.

Evin ne kadardır satışta olduğunu önceden öğrenin

Evin ne kadardır satışta olduğunu bilmek ev sahibi veya emlak ile görüşmeden önce elinizi güçlendirebilir. Zira ev uzun süredir satışta ise satıcı yine bir an önce evi elinden çıkarmak isteyecektir. Bu durum da pazarlıkta daha iyi fiyatlar ile ayrılmanızı sağlayabilir.

Son adım olarak yukarıdaki maddelere uyduktan sonra teklifinizi yapın. Bu teklif ne sizin dilediğiniz kadar düşük, ne de satıcının istediği kadar yüksek bir miktar olsun. Daha sonra satıcının tekliflerine göre kendiniz için en uygun fiyatı bulmaya çalışın.

Top