Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Eğitimde Yeni Sistem Gayrimenkule Hareketlilik Getiriyor!

Eğitimde Yeni Sistem Gayrimenkule Hareketlilik Getiriyor!

Eğitimde Yeni Sistem Gayrimenkule Hareketlilik Getiriyor!

mornot.com verilerine göre TEOG’un kaldırılması ve beraberinde yürürlüğe giren “Eğitim Bölgesi ve Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sistemi” adlı  yeni uygulama ile evlere en yakın okul tercihleri, gayrimenkul sektörünü hareketlendiriyor ve bu ilginin artması bekleniyor.

Yeni Sistemde Okullara Yakın Evlere İlgi Artıyor

TEOG sisteminin kaldırılmasıyla birlikte öğrencilerin evlerine en yakın okula kayıt yaptırabilmesi emlak piyasasını da hareketlendiriyor. Çocuklarını iyi okullara göndermek isteyen veliler bu okulların yakınlarında konut arayışına giriyor. Genelde popüler semtlerde bulunan iyi okullara yakın oturmak içinse daha yüksek bütçeler gerekiyor.

İstanbul’un en iyi okullarından bazıları ve bulundukları ilçeler şöyle: Galatasaray Lisesi (Beyoğlu), Kabataş Erkek Lisesi (Beşiktaş), İstanbul Atatürk Fen Lisesi (Kadıköy), Nişantaşı Anadolu Lisesi (Şişli), Cağaloğlu Anadolu Lisesi (Fatih).

Gayrimenkul Piyasası Canlandı

Yeni yerleştirme sisteminde velilerin konut alım-satımında yarattığı hareketlilik emlak sektörünü de memnun ediyor. Kasım ayı konut fiyatlarının önceki aya oranla arttığı tahmin ediliyor. Önümüzdeki yıl ise iyi okulların olduğu ilçelerde nüfus yoğunluğunun daha da artması bekleniyor.

Top