Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Dubleks Ne Demek?

Dubleks Ne Demek?

İki Katlı Ev Anlamına Gelen Dubleks!

İki katlı ev anlamına gelen dubleks, genellikle müstakil evler ve villaların yanı sıra iki katkı apartman daireleri için de geçerlidir. 

Dubleks dairelerin genel yerleşim, ana girişin yapıldığı birinci katta salon, mutfak ve bir oda gibi ortak kullanıma açık alanlar, üst kattaysa yatak odası, banyo ve teras olacak şekilde gerçekleşiyor. Apartmanlarda özellikle geniş ailelerin tercih ettiği dubleks dairelerde katlar birbirine merdivenle bağlanıyor. Dubleks daireler farklı yerleşim tercihlerine göre farklı seçeneklere de sahip oluyor. 

Dubleks ev çeşitleri

Dubleks daireler yapılış şekline göre çeşitlere ayrılırlar. Bunlar; standart dubleks, ters dubleks, çatı dubleks ve bahçe dublekstir.

Standart dubleks: Bu tarz dubleksler alıştığımız iki katlı ev tipleridir. Apartman dairelerinde bu tarz dubleksler yapıldığında apartmanın genellikle en üst katı ve bir alt katı dubleks daireye ayrılır. Müstakil evlerde ise giriş kat birinci kattan verilir. Bu tarz dublekslerde alt kat genellikle salon ve mutfak için kullanılırken ikinci kat yatak odalarına ayrılır.

Ters dubleks: Ters dubleksler genellikle alt katlardaki dublekslerde kullanılır. Bu tip dublekslerde birinci kat bir bahçeye bakar. Üst kat ise daha güneş alan orta kat olur. Bu tarz dairelerde genellikle yatak odaları alt katta olurken, mutfak ve salon gibi ortak alanlar ikinci katta olur. Bu tip dairelerin en büyük avantajı ise ısıtmanın oldukça kolay sağlanmasıdır.

Çatı dubleks: Çatı dubleksler iki katlı yapılar olmasına rağmen standart dublekslerden daha farklıdır. Bu tip dublekslerin ikinci katı çatı katı şeklindedir. Katlar yine birbirine merpen merdivenlerle bağlanır fakat bu tip evler standart dublekslere göre daha küçüktür. İkinci kat yani çatı katında bir yatak odası ve teras bulunurken alt katta ise mutfak ve bir salon bulunur. Bu tip evler genellikle küçük aileler ya da bekarlar için kullanışlı olmaktadır.

Bahçe dubleks: Bahçe dubleksler evin yerleştirilme şekli olarak daha çok ters dublekslere benzerler. Bu evlerde giriş üst kattandır. Alt kat ise bahçeye açılır ve genellikle salon bu kısımda bulunur. Giriş katı olan üst kat ise yatak odaları, ıslak zeminler ve mutfak için ayrılır.

Top