Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Diğer Mobilyalarla Ahenk Sağlaması İçin Yemek Masası Altında Halı Olmalı Mıdır

Diğer Mobilyalarla Ahenk Sağlaması İçin Yemek Masası Altında Halı Olmalı Mıdır

Diğer Mobilyalarla Ahenk Sağlaması İçin Yemek Masası Altında Halı Olmalı Mıdır

Salonumuzun en önemli parçalarından biri, şüphesiz yemek masasıdır. Büyüklüğü, şekli, rengi… Diğer mobilyalarla ahenk sağlaması için bu detaylara mutlaka dikkat etmek gerekiyor. Peki yemek masasının altında halı bulunması gerekiyor mu?

Masanın Bulunduğu Alanı Dikkate Alın

Salonumuzda kullandığımız mobilyaların büyüklüklerinin, salonun genel şekline ve büyüklüğüne uygun olması gerekiyor. Küçük bir salonda olması gerekenden fazla mobilya kullanılması, iç içe geçmiş mobilyalar, sıkışık bir görüntü elde etmenize sebep olabiliyor. Böyle bir durumda, zeminde kullanacağınız halılar da mevcut olan sıkışık görüntüyü daha da yoğunlaştırabiliyor. Sehpa ve yemek masasının altına, halı koymanız sıkışık olan görüntüyü daha da kalabalık hale getirebiliyor.

Salon zemininde seramik ya da taş gibi soğuk malzemeler kullanıldığında, dekorasyonda halı kullanımı tercihi bir bakıma zorunlu hale geliyor. Çünkü, halı kullanmanın estetik yönden güzel görünmesi dışındaki ilk amacı, ayak bastığınız yerin sıcak tutulmasıdır. Günümüz koşullarında ev dekorasyonunda zeminde tercih edilen malzemeler artık oldukça farklılık gösteriyor. Daha fazla tercih edilen masif parke, laminat parke gibi malzemeler, zeminin daha sıcak olmasını sağlıyor. Bu durum da dekorasyon tercihlerini doğrudan etkiliyor. Evinizin taban döşemesi ahşap ve laminant gibi malzemelerden üretilmiş ise, yemek masanızın altına halı koymanız gerekmiyor.

Küçük Salonlarda Yemek Masası Kullanımı

Küçük bir salonun dekorasyonu için seçeceğiniz yemek masasının, mobilyaların geneliyle orantı sağlaması gerekiyor. Kalabalık misafir yoğunluğunuz varsa, o zaman ihtiyaç halinde genişletilebilen modeller daha fazla fayda sağlıyor. Salonun küçük olması durumunda yemek masanızın altında halı kullanımı, tercihinize göre gerekmeyebiliyor. Bunun dışında ayrıca, evin genel dekorasyonu da yemek masanızın altına halı koyma tercihinizde belirleyici bir unsur oluyor. Evinizin dekorasyonunda tamamen sıra dışı bir tarzınız varsa, halı kullanmamak çok daha orijinal bir görüntü sağlıyor. Evinize gelen çocuklu misafirlerin sıklığı da bu konuda size fikir verebiliyor. Sürekli yemek yenen bir masanın altında halı bulunması, çocukların sürekli yemek kırıntısı dökmesi, temizlik ve hijyen bakımından kullanışsız bir durum yaratabiliyor. Ya da masif, ağır bir yemek masasının altında halı kullanımı, masa ayaklarının halıya iz yaparak kötü bir görüntü oluşturuyor.

Evinizin dekorasyonunu yaparken tercih ettiğiniz dekorasyon stili ve hayatın içindeki kullanım alışkanlıklarınız, yemek masası altında halı kullanımı tercihlerinizi doğrudan etkiliyor. Yemek masasının altında halı kullanımı, şık ve gösterişli bir detay olarak görünüyor. Ancak kullanım tercihleriniz de konforunuz açısından belirleyici oluyor. Bu yüzden, yemek masası altına halı almadan önce, mutlaka bu ayrıntıları da gözden geçirmeniz gerekiyor.

Top