Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Daire Tipi Ne Demek?

Daire Tipi Ne Demek?

Günümüz Konut Projelerinde Herkesin Zevkine Ve İhtiyacına Yönelik Daire Tipi Tasarlanıyor.

Günümüz konut projelerinde herkesin zevkine ve ihtiyacına yönelik daire tipleri tasarlanıyor.

Örneğin stüdyo daire, loft daire, a tipi daire, a+ tipi daire gibi daire çeşitlerini arttırmak mümkün

STÜDYO DAİRE

Stüdyo tarzı daireler, “1+0 daire” şeklinde de ifade edilebiliyor. Buradan da anlaşılacağı üzere stüdyo daireler, tek bir odası olan daire tiplerini ifade ediyor. Stüdyo daireler, tek bir odadan meydana geliyor. Bir konutta bulunması gereken diğer yaşam alanlarının kapıları ise bu odaya çıkıyor. Yani, mutfak, banyo, salon ve yatak odası gibi bölümler tek bir oda içine yerleştiriliyor

1+1 DAİRE TİPİ

1+1 daire tipi deha çok yeni evli çiftlere, bekarlara ve öğrenci kişilere hitaben yapılan daire tipidir. 1 oda ve 1 salondan oluşur. Bu dairelerde hem yakıt tasarrufu hem elektrik tasarrufu sağlanabiliyor. 2+1’ler 2 oda 1 salonu; 3+1’ler ise 3 oda 1 salonu ifade ediyor.

LOFT TİPİ DAİRE

Loft; eski fabrikaların değerlendirilip tekrar ticari amaç güden alanlar olarak düzenlenmesine de deniyor. Loft tipi daireler ise, ülkemizde yapıların çatı katında düzenlenen daireleri ifade ederken, yurt dışında ise loft tipi daire, fabrikadan dönüşen kullanım alanları anlamına geliyor.

PENTHOUSE DAİRE

Penthose daire, genellikle otellerde ve lüks apartmanlarda yer alan daire tipi olarak karşımıza çıkıyor. Bu tarz penthouse daireler, yapının en üst katında bulunuyor. Yapı asansörlerinde “P” harfi ile gösterilen tuşa basıldığı takdirde, asansör penthouse dairenin kapısında şahsa ait şifrenin girilmesi ile açılıyor.

A TİPİ DAİRE İLE A+ TİPİ DAİRE

Bu tarz daireler ise projeden projeye değişiklik gösteriyor. Projeler kendi tasarladıkları lüks dairelere a tipi daire diyebiliyor. A+ tipi daireler ise projedeki en lüks daireyi ifade edebiliyor. Bu nedenle a tipi daire ile a+ tipi daire özelliklerinin; dairenin yer aldığı projeden öğrenmek daha sağlıklı oluyor

Top