Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Çocuk Odasında Yatak Seçimi

Çocuk Odasında Yatak Seçimi

Çocuk Odasında Yatak Seçimi

Kaliteli bir uyku için yatak seçimi oldukça önemlidir. Özellikle uyku alışkanlığının kazanıldığı çocukluk dönemlerinde, ebeveynler yatak seçimlerinde özenli olmalıdır. Bebeklik ve çocukluk evresinde en önemli iki etkenden ilkinin beslenme diğerinin ise uyku olduğu düşünüldüğünde çocuğun uyku kalitesi kesinlikle ihmal edilmemesi gereken unsurlar arasında yerini alır. Peki, çocuk odası yatak seçimi nasıl olmalı?

Kaliteli Bir Uyku İçin Çocuk Odası Yatak Seçimi

Çocuğun uyuduğunda uykusunu alması ve dinç bir şekilde uyanması için tıpkı yetişkinler gibi uykusunu iyi alması gerekir. Çocuklar her yerde uyuyabilir düşüncesi kesinlikle yanlış bir düşüncedir. Çocuğun nitelikli bir uyku evresi geçirmesi için yatağının doğru bir şekilde seçilmesi gerekir. Çocuk odası yatak seçimi yaparken, çocuğun yaş aralığını göz önünde bulundurmalısınız. Bebeklik evresinden çocukluk evresine geçmiş bir çocuğa yatak alınacaksa yatağın planlanan kullanım süresi ve bu sürede çocuğun göstereceği fiziksel gelişimini dikkate alarak yatak seçimini yapmalısınız.

Çocukların yataktan düşme ihtimalini de unutmamalısınız. Bunun için yatak, baza ya da iskeletinin çok yüksek olmamasına özen gösterebilirsiniz. Çocuk için seçilen yatağın vücut şeklini alan ortopedik yatak olması da gelişimini olumlu yönde destekler nitelikte olup; kas ve omurga sistemi için önemli olan ortopedik yataklar, gelişim sürecinde olan çocukların iskelet sistemlerini desteklediği gibi rahat bir uyku uyumalarına da yardımcı olur.

Gelişim Çağındaki Çocuklar İçin Yatak Seçimi

Gelişim çağında hızla büyüyen çocukların omurilik ve iskelet sistemleri de çok hızlı gelişim gösterir. Çocukların ergenliğe adım atmasıyla birlikte kas ağrıları da büyümeden dolayı artar. Bacak ve kolların büyümesi, eklemlerde de ağrılara neden olur. Gelişim çağındaki çocukların yatak seçimi, bu faktörler göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Hızla gelişen yatak teknolojileri sayesinde üretilen gelişmiş ortopedik yataklar sağlıklı bir gelişimi de destekler niteliklere sahiptir. Alınan yatakların maksimum sürede uzun ömürlü kullanımı da düşünüldüğünde, çocuk odası yatak seçimi yaparken hem omurilik, iskelet sistemi sağlığını hem de uyku kalitesini baz alarak seçim yapmalısınız.

Bebekler İçin Yatak Seçimi

Bebekler 6 aya kadar genellikle anne yanında yatarlar. 6. aydan itibaren bebeğin artık kendi yatağına geçmesi uygun görülür. Bebek için yatak alırken yatağın genişliğine, konforuna ve güvenliğine azami ölçüde dikkat etmelisiniz. Bebeğin yatakta rahat hareket edebilmesi için yatağın geniş olmasına ve mümkünse yatak iskeletinin bebeğin düşmeyeceği şekilde olmasına özen göstermelisiniz. Tüm bunların yanında bebek yatağını ortopedi standartlarına uygun olarak seçmeniz de oldukça önemlidir.

Çocuk Odasında Yatak Seçimi

Top