Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Çocuk Odası

Çocuk Odası

Çocuk Odası

Boylarının küçük olmasına aldanmayın; çocuklar pek çok yetişkine göre çok daha fazla giysiye ve özel eşyaya sahiptir, dolayısıyla çocuk odası nın küçük olması, ebeveynlerin bu odaları verimli bir biçimde kullanmasını da, derli toplu tutmasını da biraz güçleştirir. Ancak küçük çocuk odalarını bir kaç küçük ipucunu kullanarak düzenlediğinizde, alansızlık sorununu büyük oranda çözdüğünüzü görürsünüz. Böylece çocuklarınızın odası hem çocuğunuz hem de sizin için evin en güzel bölümlerinden biri haline gelir. İşte bunu nasıl gerçekleştireceğinize dair işinize yarayabilecek bir kaç öneri!

Çocuklar için temel ihtiyaç: giyinme bölümleri

Eğer evinizde her gün hızla büyüyen çok genç bir aile üyesi varsa, en çok sahip olduğu eşya giysi olmalı. Söz konusu kıyafet yığınını gardıroba sığdırmakta zorlanabilirsiniz. Ama üzülmeyin, çocuklarınızın giysileri için gardırop dışında da bazı depolama alanları oluşturabilirsiniz. Örneğin kitaplıklar size bu anlamda ekstra alan sağlayabilir. Üst rafları kitaplık olarak kullanabileceğiniz gibi, zemine yakın alt bölmelere kıyafetleri ve ayakkabıları yerleştirebilirsiniz. Ya da odanın kolon ve kirişlerle bölünmüş, küçük ve kullanılamayan bir köşesini giyinme bölümü olarak değerlendirebilirsiniz.

Çocuk odalarının demirbaşı: sepetler

Sepetler tam anlamıyla bir ev organizatörleri, öyle değil mi? Evdeki, özellikle de küçük çocuk odaları için kaçınılmaz olan her türlü dağınıklığı şıp diye ortadan kaldırabilme potansiyeline sahipler. Her biçimde, renkte ve ebatta, farklı malzemelerden üretilmiş olarak bulabileceğiniz sepetlerin içine, başta oyuncak olmak üzere pek çok küçük objeyi yerleştirebilirsiniz. Ayrıca çocuğunuz için bu sepet kullanımını daha cazip hale getirme amacıyla, her birinin üzerine içine koyduğunuz malzemeye göre bir etiket yapıştırabilirsiniz. Bu işin organizasyonunu çocuğunuza bırakın, hatta sepetlerden birini onun “çok gizli eşyalarını” saklaması için bile ayırabilirsiniz. Bu fikri çok sevecektir.

Küçük çocuk odaları için altın kural: yüksek düşünün!

Eğer siz de küçük çocuk odaları derdinden muzdaripseniz, bu alanları yatay olarak değil belki ama dikey olarak genişletmenin yolları olduğunu aklınızda bulundurun. Çocuklar yüksekte olmayı sever. Odanın müsait bir duvarına sağlam biçimde monte edeceğiniz raflar aracığıyla, onun için dinlenme ya da kitap okuma alanı yaratabilirsiniz. Rafları yumuşak minderlerle döşeyin. Önüne de çocuğunuzun güvenle çıkabileceği renkli bir merdiven dayayın. İşte hepsi bu kadar! Aynı bölmenin alt kısımlarını da yine oyun ya da ders çalışma alanları olarak düzenleyebilirsiniz. Bu özel köşeler, kısa zamanda çocuklarınızın en sevdiği ve kendilerini en özel hissettikleri mekanlar haline gelecektir.

Top