Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

Yeni evlenecek çiftlerin düğün heyecanından sonra yaşayacakları en büyük heyecan çocuklarına kavuştukları andır, çocuk heyecanını yaşayan her anne ve baba çocuklarına her şeyin en iyisini sunmak ister ve imkanları dahilinde bir çocuk odası hazırlamaya başlar. Çocuk odaları, çocukların gün içerisinde eğlenebilecekleri, oyun aktiviteleri ve çeşitli zihinsel gelişim etkinliklerini gerçekleştirebilecekleri özel alanlardır. Bu sebeple anne babalar, çocukların günün büyük bir kısmını geçirdiği odalarını, onların gelişimine katkıda bulunan, özgür ve mutlu olabilecekleri bir alan olarak dizayn etmelidir.Yeni evleneceklere çocuk odası dekorasyon önerileri içeren yazımızı inceleyerek, çocukların içerisinde zaman geçirmekten keyif alacağı bir oda için trend fikirler edinebilirsiniz.

Duvarlarla başlayın

Çocuk odası dekorasyonunda duvar rengi seçimi yaparken en trend olan seçenekler, tek bir duvarı çocuğun dikkatini çekecek desenlerden oluşan bir duvar kağıdı kaplayıp, diğer duvarları da açık renk bir duvar boyasıyla boyayarak odanın daha ferah ve huzurlu bir havası olmasını sağlamaktır. Duvar kağıdı yerine ilgi çekici, sıcak bir duvar boyası rengini de tek bir duvara uygulayarak odaya eğlenceli bir hava katabilirsiniz. Dilerseniz, desenlerini çocuğunuzun kendi dilediği gibi boyamasına olanak sağlayan ve gece fosforlu bir görünüme dönüşen duvar kağıtlarından da kullanabilirsiniz.

Dekoratif aksesuarlar ve mobilyalarla harikalar yaratabilirsiniz

Çocuk odası hazırlarken odanın eğlenceli, kullanım ve oyun alanı geniş aynı zamanda da düzenleme ve depolama alanlarının bol olduğu bir dekorasyon yapmalısınız. Mobilya tercihinizi oldukça modern olan kullanışlı fonksiyonel mobilyaları seçebilirsiniz. Böylelikle odada çocuğunuz için daha geniş bir oyun alanı bırakmış olursunuz. Çocuk odasını renklendirmek adına odanın duvarlarına koyacağınız rafları eğlenceli aksesuarlar ve oyuncaklarla süsleyebilirsiniz. Çocuklarınızın oyuncaklarını depolamak adına, oldukça kullanışlı ve moda hale gelen büyük, desenli ve renkli kutuları kullanabilirsiniz. Bu kutuları çocuk odasında dekor olarak kullanmak için dışarıda bırakabileceğiniz gibi, hoş bir kitaplık veya dolap içerisine yerleştirerek de düzen sağlayabilirsiniz. Çocuk odanızda, çocuklarınızın hoşuna gidecek sevimli abajur, çerçeve, sandalye gibi detaylara yer vererek cıvıl cıvıl bir oda haline getirebilirsiniz. Günümüzde oldukça tercih edilen, çocuklarınızın oynayıp eğlenirken aynı zamanda da öğrenebileceği oyuncak ve aksesuarları da unutmamalısınız. Bunun yanı sıra, tercih edeceğiniz eşya ve aksesuarların çocuklar için güvenli olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Çocuk odası tercihinde çocuklarınıza kulak verin

Çocuk odasında en çok vakit geçirecek kişiler olan çocukların zevkleri, tercihleri ve istekleri de oda dekorasyonuna yön verecek önemli bir detaydır. Çocuklarınızın sevdiği renkler, detaylar ve desenleri, beğeneceğini düşündüğünüz oyuncak ve aksesuarları seçmeye özen göstermelisiniz. Halı, lamba gibi eşyaların seçiminde çocuklarınıza seçenekler sunarak tercihi onlara yaptırmayı bile deneyebilirsiniz. Oyun alanı günümüz çocuk odalarında oldukça üzerinde durulan bir konu olarak karşımıza çıkar. Çocuk odalarını, bir yetişkinin odasından farklı olarak yalnızca uyumak ve dinlenmek amacı dışında eğlenmek ve öğrenmek için de kullanılan yaratıcı bir alan olarak düşünmeli, buna elverişli olacak şekilde aktivite alanını geniş tutan aynı zamanda da eğlenceli seçenekler sunan aksesuarlar tercih etmelisiniz.

Top