Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Coastal Tarzı Ev Dekorasyonu

Coastal Tarzı Ev Dekorasyonu

Coastal Tarzı Ev Dekorasyonu

Denizin ve okyanusun güzelliklerinden ilham alan ‌Coastal tarzı ev dekorasyonu özellikle yazlıklar ve deniz kıyısındaki evler için çok uygun. Peki, evlere ferah ve aydınlık bir hava katarken aynı zamanda sıcak, huzurlu ama aynı zamanda da modern ve dinamik  bir görünüm veren ‌Coastal tarzı dekorasyon tam olarak nedir ve nasıl uygulanıyor?

‌Coastal tarzı ev dekorasyonu nedir?

Coastal stili dekorasyon denizi, bahar ve yaz aylarını çağrıştıran renklerin ve objelerin bir araya gelmesiyle oluşan bir ev dekorasyon stili. Bu nedenle çoğunlukla sahil kenarlarındaki yazlık evlerde kullanılarak evlere adeta bulundukları bölgenin doğasıyla iç içe geçmiş izlenimini veriyor. ‌Coastal tarzı ev dekorasyonu özellikle tatil beldelerinde her geçen gün daha popüler hale geliyor. Ancak dilerseniz ‌Coastal tarzını bir dağ evinde, hatta şehir içindeki apartman dairenizde dahi kullanabilirsiniz. Böylece deniz havası her mevsim evinizde sizinle olabilir. ‌Coastal tarzının bazı basit püf noktalarını öğrenip fotoğraflardan ilham aldıktan sonra bu rahat ve modern tarzı kolayca kendi evinize uyarlayabilirsiniz.

‌Coastal tarzı nasıl uygulanır?

Coastal tarzının olmazsa olmazlarının başında elbette ki deniz ve okyanusların rengi mavi geliyor. Mavinin sevdiğiniz bütün tonlarını, özellikle de açık mavi tonlarını bu tarzda öne çıkarmak istediğiniz yerler için bol bol kullanabilirsiniz. Örneğin, koltuklarınızı öne çıkarmak istiyorsanız mavi döşemelik kumaşlar tercih ‌edebilirsiniz. Ya da mavi vazolar, yapma çiçekler, kaseler veya biblolarla bu aksesuarları ön plana çıkarabilirsiniz.

Görsel sanatlardan hoşlanıyorsanız, mavi renklerin ağırlıkta olduğu büyükçe bir resim ya da fotoğrafı duvarınıza asarak dikkatleri buraya çekebilirsiniz. Arka planda ise beyaz, krem, bej gibi açık ve doğal tonların olması gerekiyor. Yerdeki parkelerde, duvarda ve mobilyalarda bu renkleri tercih etmelisiniz.

‌Coastal tarzını uygularken nelere dikkat edilmeli?

Ev dekorasyonunda açık renklerin mekanı daha büyük ve ferah gösterip pozitif enerji yaydığı bilinen bir gerçek. Ancak açık renklerin ağırlıkta olduğu bir dekorasyon tarzını uygularken soğuk ve yapay bir atmosfer oluşturma riski var. Bu, ‌Coastal tarzında istenmeyen bir durum. ‌Coastal tarzda dekore edilmiş evlere sıcaklık katmak için rustik objelerden faydalanabilirsiniz.

Dekoratif  halatlar, balık ağları ve deniz kabukları gibi denizi ‌çağrıştıran aksesuarların yanı sıra danteller, ahşap kutular gibi ‌vintage ve rustik objeleri de bu iş için kullanabilirsiniz. Biraz daha kişisel bir dokunuş için hobilerinizden faydalanabilirsiniz. Örneğin, bir akvaryum düzenlemek veya maket yapıyorsanız, tekne, gemi maketlerinizi sergilemek gibi. Bu ipuçlarını uygulayarak Coastal tarzı dekorasyonla renklenen evinizde tüm seneyi yaz sıcaklığında geçirebilirsiniz.

Coastal Tarzı Ev Dekorasyonu

Top