Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Çamaşırlık Alanına Şahane Örnekler

Çamaşırlık Alanına Şahane Örnekler

Çamaşırlık Alanına Şahane Örnekler

Evinizde Çamaşırhane!

Düzenli bir çamaşırhane odası özellikle çocuklu evler ve geniş aileler için bugünün koşullarında oldukça büyük bir ihtiyaç sayılır. Tüm çamaşırların kolaylıkla yıkanıp, kurutulup, ütülenip organize edilebileceği, ayrıştırılabileceği bir çamaşır düzeni, kalabalık ailelerde yaşam kalitesini yükselten bir unsur oluyor zira özellikle çok çocuklu ailelerde çamaşırların yıkanması, kurutulması ve düzenlenmesi oldukça büyük zaman ve enerji isteyen bir işe dönüşüyor ve özellikle çalışan ebeveynler için bu bir soruna dönüşüyor.

Her evde geniş bir çamaşırhane odası olması zor tabii ki; özellikle şehir merkezlerindeki apartman dairelerinde oda sayısı ve alan genişliği o kadar verimli olamıyor. Ancak evinizde kullanışlı bir çamaşır alanı düzenlemek için illa ki ekstra ve boş bir odanızın olmasına gerek yok. Çoğu durumda banyonuzun bir köşesini işinizi kolaylaştıracak bir çamaşır alanına dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı? İşte 5 farklı örnek, 5 farklı fikir.

Fonksiyonel bir köşe

Banyonuza şöyle bir bakın ve kullanılmayan boş bir köşe varsa bu köşeyi tıpkı bu örnekte olduğu gibi şık bir çamaşır odası olarak hayal edin. Tabii ki her banyonun mimarisine göre değişecek olan bu tarz bir köşe tasarımında dilerseniz bu örnekteki gibi sürgülü kapılı küçük bir çamaşır dolabı ve onun üstündeki tezgahı sabit bir ütü masası haline getirebilir ve oldukça fonksiyonel bir kullanım alanı yaratabilirsiniz.

Hava kalitesinin önemini unutmayın!

Çamaşır odaları, eğer geniş bir banyonuz yoksa ve banyoya ek olarak inşa edilemiyorsa, genellikle kullanılmayan küçük ve loş bir odanın değerlendirilmesiyle hayata geçiyor. Bu elbette yanlış bir uygulama değil, zira atıl kalmış boş bir odayı değerlendirmek evinizde alan tasarrufu sağlamanın en güzel yoludur. Ancak kusursuz bir çamaşır odası yaratmak istiyorsanız bu odadaki hava kalitesinin iyi olması gerektiğini de hesaba katmanız gerekir.

Bunun için eğer penceresiz ve loş bir odayı çamaşır odasına dönüştürecekseniz, pencere açtırmayı ya da iyi bir havalandırma sistemiyle içerideki hava kalitesini desteklemeyi de düşünmelisiniz. Aksi halde özellikle rutubetli bir oda söz konusuysa çamaşırlarınız kururken üzerine nem kokusu sinecektir. Bu yüzden rutubet içeren bir alanı çamaşır odası yaparken nem alma cihazlarını da değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Çamaşır adası!

Mutfaklarda son zamanların en trend modellerinden biri olan mutfak adası konseptinin çamaşırhane alanına uygulandığı şahane bir örnekle karşı karşıyayız! Bu örnekteki fonksiyonel çamaşır adasına dikkatli bakacak olursanız, yan tarafına monte edilmiş katlanabilir ütü tahtası tasarımını da görebilirsiniz. Tekerlekli olması mobilite sağlarken, çekmece ve diğer bölmeleri de kullanım avantajlarını arttırıyor. Tam anlamıyla harika bir fikir diyebiliriz! Hem ütü masası, hem depolama alanı, hem de çamaşırlarınızı kolayca katlayabileceğiniz mobil bir tezgah!

Aydınlık ve derli toplu

Çamaşır odanız kusursuz olsun istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da tabii ki aydınlatma! İçinde sürekli aktif bir iş yapılacağını hesaba katarsak ışıksız bir çamaşır odasının kullanışsız olacağını da kolaylıkla söyleyebiliriz. Eğer çamaşırhane alanında bu örnekteki gibi doğal ışıktan faydalanabileceğiniz geniş pencereler yoksa o halde katmanlı aydınlatma ögelerine yer vermeniz gerek.

Gizli bölmedeki çamaşırhane!

Banyonun içinde ayrı bir çamaşır alanı oluşturmak istiyorsanız işte harika bir örnek! Minik bir duvar ve sürgülü kapı yardımıyla kullanılmadığı zaman tamamen yok olabilen gizli bölme ve bu bölmenin içinde son derece kullanışlı ve ayrıntılı bir çamaşır odacığı! Mükemmel değil mi?

Çamaşırlık Alanına Şahane Örnekler

Top