Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Çalışma Odanız Küçük mü Odanız Artık Daha Geniş

Çalışma Odanız Küçük mü Odanız Artık Daha Geniş

Çalışma Odanız Küçük mü Odanız Artık Daha Geniş

Günümüzde evde çalışma ve işlerin büyük çoğunluğunu evden yürütmek her ofis çalışanının rüyası sayılabiliyor. Ev-ofis çalışanlarının gün boyunca özgür olması, ev ortamlarında yüksek performans ile çalışabilmeleri ve kıyafet rahatlığı işin pek çok artısından sadece birkaçı olarak göze çarpıyor. Tek mesele, evde iyi bir çalışma ortamı oluşturabilmeye kalıyor. Çünkü iş performansı ve kişinin konsantrasyonu büyük oranda çevreye bağlı oluyor. İyi haber şu ki, bir ofise dönüştürmek için yeterli bir odaya sahip değilseniz bile, gizli bir çalışma alanını evinize sığdırmak için çok sayıda çalışma odası dekorasyonu fikri bulunuyor.

Çalışma odası dekorasyonu fikirleri

“Bigger than furniture; smaller than architecture” fikriyle öne çıkan Michael K. Chen Mimarlık tarafından Manhattan’da 37.16 metrekarelik bir daireye uygulanan yöntem, ev dekorasyonunda neler yapılabileceğinin kanıtı niteliğini taşıyor. Müşteri, kompakt bir stüdyo dairede işlerini yürütmek ve aynı zamanda eğlenmek için daha büyük bir alanın tüm yönlerini birleştirmek istiyor. Bu noktada devreye giren Michael K. Chen Mimarlık, evde aşırı yoğunluk ve esneklik stratejisi uyguluyor. Küçük bir daireye her ihtiyacı minimal tarzda sığdırabilmek için tek ebatlı özel bir duvar dolabı ekleniyor. Eklenen bu dolap evdeki yatak, komodin, giyinme dolabı, ofis alanı, kütüphane, mutfak deposu ve odanın aydınlatılmasının çoğunu içeren tüm fonksiyonel bileşenleri bir arada bulunduruyor. Böylece hem alandan tasarruf ediliyor, hem de odadaki eşyaların verimli bir şekilde kullanılması mümkün oluyor.

Katlanabilir duvar masaları ile yer kazanın

Çalışma odası dekorasyonu için en iyi çözümlerden biri de katlanabilir duvar masalarını kullanmak oluyor. Bazı stil sahibi masalar, duvara monte raflarla beraber satılıyor. Bu raflara çalışma malzemelerini koymak, vazolar veya dekoratif eşyalar ile alanınızı süslemek size kalıyor. Çalışma alanında en önemli etkenlerden birinin aydınlatma olduğu düşünülürse, bu rafların lamba koymak için kullanılması en akıllıca seçimlerden biri oluyor. Alandan kazanmak için, masanın altına sığabilecek yükseklikte sandalyelerin veya özel ofis koltuklarının kullanılması, küçük evler için iyi bir fikir gibi görünüyor.

Gizli çalışma alanları yaratmak

Çalışma alanını etkili şekilde kullanmanın bir yolu da gizli çalışma alanları yaratmak olabiliyor. Masa alanınızı büyük kapıların ve dolapların arkasına saklamak, Dirk Denison Architects tarafından tasarlanan süper havalı endüstriyel Tribeca evinden geliyor. Asıl tasarımlar ağır hizmet tipi çelik sürgülü kapılardan oluşuyor. Fakat bu fikri evinizde uygulamak için illa ki profesyonel ekipmanlara ihtiyaç duymanız gerekmiyor. Basit bir ahşap kapı veya dolap kapağı satın alarak bu fikri kolaylıkla evinize uyarlayabiliyorsunuz. Bu pahalı olmayan proje ile süper özel ve sessiz bir çalışma alanına sahip olunabiliyor. Bu gizli çalışma alanı projesini hayata geçirmek için bölümün bir kolon, yarım duvar, köşe veya niş kenarında bulunması işleri kolaylaştırıyor.

Çalışma Odanız Küçük mü Odanız Artık Daha Geniş

Top