Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Burçlara Göre Salon!

Burçlara Göre Salon!

Kişilik özelliklerimizi yansıtan burçlar, yaşam alanlarının dekorasyonu açısından da tercihlerimizi etkiler, peki, söz konusu salon dekorasyonu olduğunda, hangi burçlara göre, hangi tarz salona sahip olmalı? İşte, burçlara göre salon dekorasyon önerileri.

En çok zaman geçirdiğimiz yaşam alanlarından biri olan salonlar, kimiz aman günün yorgunluğunu ve stresini atmanıza yardımcı olurken, kimi zamanda sevdiklerinizle yapacağınız keyifli sohbetlere eşlik eder. Bu açıdan, salonunuzun, sizi yansıtacak ve kendinizi iyi hissettirecek bir atmosfere sahip olması gerekir.

Huzurlu ve sıcak yaşam alanları oluşturmak için, burçlara göre dekorasyon önerileri ile ev dekorasyonunda sizi yansıtacak seçimlerle, istediğiniz salon görünümüne kavuşabilirsiniz.

Koç

Yaşam enerjisi yüksek, aktif, cesur ve yaratıcı bir burç olan kaçları en iyi yansıtan dekorasyon stili, dinamik ve modern tasarımlarda öne çıkar. Özgürlüğüne düşkün olan koçlar, kendilerini iyi hissetmeleri için rahat hareket edebilecekleri bir salona ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle, küçük bir salona sahip olsalar bile, salonu daha geniş ve kullanışlı hale getirecek minimal mobilyaları tercih etmelidirler. Kaliteli kumaşlar ve şömine bu burcun tutkulu enerjisini en iyi yansıtacak ürünlerdendir. Diğer yandan, koç burcunun rengi olan kırmızının göz alıcı ve cazibeli dokunuşlarını yansıtacak aksesuarlar, salona daha sıcak ve özgün bir hava katmak için kullanılmalıdır.

Boğa

Dekorasyonda estetik tasarımları ön planda tutan boğalar, özel bir dekorasyon zevkine sahiptir. Bu doğrultuda gösterişli ve zengin görünümlü bir salon arayan boğalar için lüks eşyalar ve kaliteli mobilyalar salonun olmazsa olmazları arasında yer alır. Aynı zamanda feminen bir tarza sahip olan bu burç için, kaliteli bir halıyla tamamlanmış klasik ve avangart mobilyalar ve gümüş aksesuarlar en uygun dekorasyonu oluşturacaktır. Toprak tonları ve kahverengi boğa burcu için en ideal renkler olurken, renkli çiçeklerde salonun estetik görünümüne canlılık katmak için tercih edilebilir.

İkizler

Eğlenceli ve sosyal bir karaktere sahip olan ikizler burcu için en ideal salon, misafirler için düşünülmüş konforlu ve ferah bir alandır. Değişken yapıları nedeniyle, kontrast şıklığını kullanmayı seven ikizler, bu açıdan çok renkli dekorasyonlar tercih etmelidir. Renkli perdeler ve pastel tonlarda sade bir halıyla tamamlanmış rahat koltuklar ve fonksiyonel sehpalar, bu burcun aradığı davetkâr salon görünümü oluşturur. Yanı sıra, modern görünümlü duvar kâğıtları da, ikizler burcu salon dekorasyonu için doğru bir seçim olacaktır.

Yengeç

En evcimen burç olarak bilinen yengeç burcu için, salon huzur dolu ve ferah bir atmosfere sahip olmalıdır. Bu doğrultuda, abartıdan uzak bir şıklık arayan yengeçlerin sade tasarımlara yönelmesi uygun olacaktır. Zeminde kullanılacak ahşap döşemeler salonda aranan doğallığı verirken;klasik çizgilere sahip, yumuşak ve geleneksel mobilyalar, geçmişine bağlı yengeç burcunun aradığı huzurlu şıklığı sağlamaya yardımcı olur. Kalabalık ve karmaşadan hoşlanmaya bu burç, fazla aksesuar kullanmaktan kaçınmalıdır. Gümüş aksesuarlar ve deniz manzaralı tablolar yengeç burcunun salonuna canlılık katmak için yeterli olacaktır.

Aslan

Gösterişi seven aslan burçlarını en iyi yansıtan renk, hiç kuşkusuz altın rengidir. Her alanda ilgi çekmek isteyen aslanlar için, herkesin dekorasyonlarına hayran olması gerekir. Bu açıdan, salonda kullanılacak her eşyanın görkemli ve göz alıcı bir tasarıma sahip olması gerekir. Şık deri koltuklar ya da işlemeli avangart mobilyalar, aslanın istediği ilgiyi sağlayacak modellerdir. Altın rengi varaklı aynalar, lüks halı ve tablolar da, aslanı yansıtacak salonu tamamlayan ögeler arasındadır. Diğer yandan kullandığı eşya ve aksesuarların herkesten farklı olmasını isteyen aslanlar, aksesuar seçiminde orijinal ve el yapımı tasarımları tercih etmelidir.

Başak

Temizlik ve düzene çok önem veren başka burcu, salon dekorasyonunda da uyumlu ve düzenli bir atmosfere sahip olmak ister. Minimalist tarzda tasarlanmış mobilyalar, huzurlu, dinlendirici ve sade bir salon görünümü arayan bu burca en uygun modellerdir. Beyaz, bej, gri gibi açık renklerden hoşlanan başak burcu zarif bir salon dekorasyon zevkine sahiptir. Fazla aksesuar kullanmayı ve sentetik ürünleri sevmeyen başaklar doğal çiçek, sabun ve dekoratif mumlarla salona canlılık ve hareket katabilirler.

Terazi

Uyum ve dengenin sembolü terazi burçları için salonun estetik görünümü konforla birlikte sunması gerekir. Bu doğrultuda, dekorasyonda ahenkli parçaları tercih etmesi gereken teraziler, keskin kenarlı koltuklar yerine daha yumuşak geçişli kanepeleri tercih etmelidirler. Yeşil, mavi ve sarının tonlarından hoşlanan bu burç, ayrıca farklı renk ve desenlerin kontrastıyla hareketli bir salona sahip olabilir. Zamansız mobilyalarla klasik-modern karışımı bir salon dekorasyonu bu burç için en ideal seçenek olacaktır. Abartılı aksesuarlar ve aydınlatma ürünlerinden uzak durması gereken terazi burcu için en uygun dekoratif objeler ise, modern biblolar ve bakır aksesuarlardır.

Akrep

Detaycı ve cesur çizgilerde hayat bulan akrep burcunun salonu için, en doğru tercih iddialı ve sıra dışı tasarımlar olacaktır. Ayrıntılara önem veren akrepler, şık ve uyumlu parçalarla, cesaretini ortaya koyacak, dikkat çekici bir salon tarzını kullanmalıdır. İddialı koyu renk tonlarını seven bu burç için mor, mürdüm ve bordo gibi renkleri salonun bir duvarında kullanarak, tutkulu bir atmosfer oluşturmak mümkün olur. Görkemli ve şık bir görünüme sahip kadife ve saten kumaşlar, sanat eserleri, heykeller ve loş aydınlatmalar da, akrep burcuna uygun salon atmosferini tamamlayacak seçimlerdir.

Yay

Özgürlüğü ve doğayı temsil eden yay burcu, seyahat etmeyi ve farklı kültürleri tanımayı çok sever. Bu özelliğini yaşadığı alanlara yansıtmak isteyen yaylar için, salonu, bir nevi hatıralarını sergileyeceği bir alan olmalıdır. Salonun bir duvarı ya da köşe bölümünde duvar rafları ve çerçevelerle hazırlanacak bir niş, anılarına düşkün yaylar için, huzurlu ve kullanışlı bir salon yaratacaktır. Yayların aradığı konforlu ve özgür ortamı oluşturacak, işlevsel ve pratik mobilyalar ile misafir ağırlamayı keyfe dönüştüren büyük yemek masaları, bu burcun salon dekorasyonunda mutlaka olması gereken parçalardır.

Oğlak

Dekorasyonda uyum ve estetiğe çok önem veren oğlakların çalışkan ve disiplinli yapıları, salon görünümlerinde de kendini gösterir. Oğlak burcunun salonu, ağırbaşlı, lüks ve estetik bir görüme sahip olmalıdır. Bu doğrultuda, statü ve lüksü simgeleyen, kahverengi deri koltuklar, pastel tonlarda perde ve halılarla, salona zengin ve şık bir görünüm katacaktır. Ayrıca, eskitme görünümü dekoratif objeler, doğal ahşap dolap ve kitaplıklar, geleneklerine bağlı oğlakların salonu için en doğru seçimlerdendir.

Kova

Entelektüel ve yaratıcı özellikleri ile bilinen kova burçları, salonları için, teknolojiyle iç içe, aynı zamanda sosyal çevrelerine uyum sağlayacak sohbet odaklı bir dekorasyonu tercih eder. Rahat ve kural dışı bir salon görünüm arayan bu burca en uygun salon, hiç kuşkusuz, modern tarzda olmalıdır. Bağımsızlığına düşkün kovalar için, az eşya çok kullanım prensibi doğrultusunda fonksiyonel ve minimal mobilyalar tercih edilmeli ve hareket alanı artırılmalıdır. Teknolojik eşyalarla döşenmiş bir salon kendini en iyi hissedeceği alan olacaktır. Fark yaratan objeleri kullanmayı seven kova burcunun salonunda, soyut, sürrealist sanat eserlerine de yer verilmelidir.

Balık

Romantik tarzı ile dikkat çeken balık burcu, dekorasyonda çoğunlukla nötr ve açık renkleri tercih eder. Konforu ön planda tutan bu burcun salonu, geleneksel tarzda, fakat yumuşak dokunuşlarla ve renklerle hareketlendirilmiş olmalıdır. Bu açıdan, rahat kanepe ve koltuklar ya da köşe takımları, balık burcunun salonu için idealdir. Gerçek dünyadan uzaklaşıp hayal kurabileceği bir salona ihtiyaç duyan bu burcun aksesuar seçimi ise canlı pastel renklerden yana olmalıdır.

Top