Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Bodrum’a Taşınmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler!

Bodrum’a Taşınmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler!

Başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerde yaşayan çoğu kişinin vazgeçilmez istekleri ve muhabbetleri arasında yer alan “Bodrum’a taşınmak”, bir rüya olmaktan çıkıp, gerçeğe dönüştüğünde neleri bilmek, nelere dikkat etmek gerekiyor? İşte cevapları…

Gelir Kaynağınızdan veya İşinizden Emin Olmadan Harekete Geçmeyin 

Çoğu büyük şehirlinin hayallerini süsleyen Bodrum’a yerleşemiyor olmanın en temel sebeplerinden biri; Bodrum’daki iş imkanlarının kısıtlılığı ve yetersiz gelir kaynakları. Turizmle ilgili işler dışında çok nadir de olsa ancak bankacılık, reklamcılık ve kamu sektörlerine ait bazı meslek dallarının bulunduğu Bodrum’da, emekli maaşı ya da hazır birikimle yaşamak da birçok konuda ortalamanın üzerinde olan fiyatlardan dolayı pek kolay sayılmıyor.

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en popüler turizm merkezlerinden biri olan Bodrum, ne yazık ki sakinlerine Datça ya da Gökçeada gibi “Organik tarım yaparak geçinebilirim.” denecek derecede elverişli ve uygun bir ortam da sunmuyor. Haliyle Bodrum’da sürekli olarak maddi problemlerle karşılaşmamak için her şeyden önce iyi bir iş ya da iyi bir maddi kaynak gerekiyor. Örneğin; ulusal ya da uluslararası bir firmada çalışıyorsanız ve bu firmanın Bodrum’da bir şubesi varsa görevinize Bodrum’da devam edebilirsiniz. Ya da mevcut işiniz freelance olarak serbest şekilde çalışmanıza imkan veriyor; bu şekilde çalışarak tatmin edici ücretler kazanabiliyorsanız da Bodrum’a yerleşebilirsiniz. Bunlar dışında belirli bir birikiminiz varsa bu birikiminizi Bodrum’da bar, restoran ya da kafe gibi bir işletme açmak için de kullanabilirsiniz.

Kasaba Deyip Geçmeyin Fiyatlar Büyük Şehirleri Aratmıyor

Bodrum hakkında en çok yanılgıya düşülen konulardan biri de “Büyük bir şehre göre ne kadar pahalı olabilir ki?” düşüncesi. Turistik her yerde olduğu gibi Bodrum’da da fiyatlar genelde ortalama sayılabilecek kadar uygun olmayabiliyor. Buna ev kiralarından gıdaya, mekanlardan ulaşıma kadar birbirinden farklı alanlar dahil edilebilir. Özellikle de yaz aylarında.

Bodrum, coğrafi açıdan büyük bir yarımada olmasına ve bu yarımadanın farklı noktalarına dağılmış beldelerden oluşmasına rağmen ulaşım seçenekleri oldukça kısıtlı. Yarımada üzerinde bir yerden başka bir yere ulaşım ancak minibüslerle sağlanabiliyor ve minibüs seferleri hem zaman hem de maliyet açısından önemli ölçüde kayıp yaratabiliyor.

Bodrum’a taşınmak için gereken tüm detayları düşünüp, tüm hazırlıkları tamamladıysanız geriye sadece Bodrum’dan ev bulmak ve nihayetinde şehir değiştirmek kalıyor. Bodrum’daki kiralık ve satılık ev ilanlarına göz atmak, böylece hayallerinizi bir an önce gerçekleştirmek için emapark.com ve emapark.az‘u ziyaret edebilirsiniz.

Top