Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Bebek Odalarında Her Ayrıntı Önemlidir

Bebek Odalarında Her Ayrıntı Önemlidir

Bebek Odalarında Her Ayrıntı Önemlidir

Bebek odalarında mobilyadan kapı süsüne, aksesuarlardan duvar kağıtlarına kadar her ayrıntı önemlidir. Bebek odasına renk katacak birbirinden güzel süslemeler hem sevimli bir görünüm yaratır hem de bebeğinizin keyifli vakit geçirmesini sağlar. İşte bebek odalarını masalsı bir görünüme kavuşturacak süsleme önerileri…

Duvar Süslemeleri Bebek Odalarının Olmazsa Olmazları

Duvar kağıtları, uygulandıkları her mekana sıcaklık katar. Özellikle bebek odaları için tasarlanan modeller, odaya canlılık verirken, daha sevimli bir görünüm yaratır. Hazırda bulanan duvar kağıdı çeşitleri kız ve erkek bebeklere göre değişen renk ve baskı seçenekleriyle sunulur. Hazır duvar kağıtlarını kullanabileceğiniz gibi yaratıcılığınızı ön plana çıkartarak kendi duvar kağıtlarınızı tasarlayabilir, özel odalar yaratabilirsiniz. İstediğiniz renk boyalar ve kalıplar alarak duvarlara şekiller yapabilirsiniz. Dergilerden kestiğiniz kuş, çiçek ve araba motiflerini kalıp olarak kullanabilir, daha sonra boyayarak harikalar yaratabilirsiniz. Ultrason fotoğrafları ve kendi fotoğraflarınızdan hazırladığınız kolajları duvara asacağınız bir ipe oyuncak figürlü mandallarla asabilirsiniz. İsimlerinizin baş harflerinden oluşan duvar süslemelerini ahşap malzemelerle ya da kalın mukavvalardan evde yapabilir, farklı renklere boyayabilirsiniz.

Kapı Süslemeleri

Küçük prensler ya da prensesler için odalarının kapısına asılmış süsler hoş geldin demenin en güzel şeklini anlatır. Kolayca bulabileceğiniz malzemelerden birbirinden güzel ve şık kapı süsleri hazırlayabilir, bebeğinize güzel bir karşılama sunabilirsiniz. Tüller, renkli, kumaşlar, kurdeleler, koli bandı, yuvarlak sünger, iğne ve iplik kapı süsü hazırlamanıza yetecektir. Süngere şekil vererek işe başlayabilirsiniz. Dilerseniz baş harfi olacak şekilde dilerseniz yuvarlak tasarlayabilirsiniz. Süngere arzu ettiğiniz şekli verdikten sonra bant yardımıyla silindir olacak şekilde bantlayın. Daha sonra üzerine tül ya da renkli kumaşlar dolayın. Ortasına sallanan bir oyuncak, melek figürü, araba ya da çiçekler yerleştirebilirsiniz. Eğer eliniz yatkınsa iğne ve iplik yardımıyla tüllere büzgüler ve şekiller verebilirsiniz.

Aydınlatma Süsleri

Bebekler gelişimleri sırasında hareket eden objeler ve farklı ışık yansıtan aydınlatmalara ilgi duyarlar. Işıklandırma bebek odası için oldukça önemlidir, bu nedenle parlaklığı ayarlanabilir gerektiğinde kısılabilir ampuller kullanmak gerekir. Aydınlatmada kullanacağınız farklı figürler ve dönen oyuncaklar hem bebeğinizi mutlu edecek hem de hoş bir görünüm sağlayacaktır. Rengarenk keçelerden keserek hazırlayabileceğiniz kalp, hayvan ve çiçek motiflerini hasır iplerle avizenin kenarlarına ya da yatağının başına asabilirsiniz. Çıngırak gibi ses yapan malzemeler de kullanabilir, onun için eğlenceli bir atmosfer yaratabilirsiniz. Beyaz keçelerden bulut şekilleri oluşturabilir, içine elyaf ya da pamuk doldurarak avizenin etrafına yapıştırabilirsiniz.

Top